Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Dyspenser feromonowy Zmienik lucernowiec/Lygus rugulipennis

Do not delete this link

Dyspenser feromonowy Zmienik lucernowiec/Lygus rugulipennis

Kod towaru: 181801115

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Cena na zapytanie
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Feromon służący do odławiania zmienika lucernowca (Lygus rugulipenis). Zmienik lucernowiec to pluskwiak będący poważnym szkodnikiem upraw ogórka i truskawki, a także kapusty, brokuła, fasoli.

Szkodliwość zmienika lucernowca
Na skutek żerowania szkodnika na pąkach kwiatowych, kwiatach i zawiązkach owoców, dochodzi do deformacji owoców, które tracą wartość handlową. Zmienik może też byc wektorem chorób wirusowych.

Monitorowanie i wyłapywanie zmienika lucernowca
Pułapki i feromony specyficzne dla gatunku są efektywnym narzędziem do monitorowania występowania dorosłych osobników i pomagają określać potrzeby wykonania zabiegów zwalczających. Jest to nieodłączny element integrowanej ochrony roślin.
Wczesne sygnalizowanie szkodników ma duże znaczenie. Do monitorowania i wyłapywania zmienika lucernowca zaleca się używanie zielonych pułapek w połączeniu z dyspenserem feromonowym.

Sposób postępowania z feromonami
Feromony są bardzo delikatnym produktem, wymagającym odpowiednio ostrożnego traktowania. Pułapki z kapsułkami feromonowymi należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz nie dotykać ich gołymi rękami, ponieważ może to obniżyć skuteczność feromonu.

Przechowywanie i transport
Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Maksymalny czas przechowywania to 3-36 miesięcy (w zależności od temperatury).
Jeśli produkt będzie przechowywany dłużej i / lub w innych okolicznościach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link