Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Dyspenser feromonowy Duponchelia fovealis 1 szt.

Do not delete this link

Dyspenser feromonowy Duponchelia fovealis 1 szt.

Kod towaru: 181180710

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Ćma Duponchelia fovealis jest szkodnikiem wielu roślin owocowych i ozdobnych uprawianych w szklarniach w Europie, takich jak: orchidea, papryka, truskawka, pomidor, sałata, seler i granat. Ćma ta występuje również w Afryce, Azji i Ameryce Północnej. Samice składają około 200 jaj (w skupiskach od 5-10) w pobliżu nerwów liści roślin żywicielskich. Po wykluciu się larwy żywią się kwiatami i liśćmi, a następnie wgryzają się w pęd i schodzą w dół do poziomu podłoża. Wskutek takiego uszkodzenia roślina może się przewrócić. Larwy atakują również korzenie.
W zależności od położenia geograficznego istnieje od jednego do dwóch pokoleń Duponchelia fovealis rocznie. Larwy przepoczwarzają się w glebie i po 1-2 tygodniach wyłaniają się jako dorosłe ćmy.

Monitorowanie i wyłapywanie Duponchelia fovealis
Pułapki i feromony specyficzne dla gatunku są efektywnym narzędziem do monitorowania występowania dorosłych osobników i pomagają określać potrzeby wykonania zabiegów zwalczających. Jest to nieodłączny element integrowanej ochrony roślin.

Wybór i gęstość rozmieszczenia pułapek
Do stosowania kapsułek feromonowych najlepiej stosować pułapki Delta.
Uwaga: nie należy używać tej samej pułapki do monitorowania i wyłapywania różnych gatunków motyli.
Zaleca się umieszczenie 2 pułapek na hektar. Pułapkę należy umieścić w pobliżu najwyższego punktu rośliny, używając podpór o wysokości 1 m lub wyższych (jeśli uprawa jest wyższa).

Wymiana kapsułek
Kapsułki z feromonami należy wymieniać co 4-6 tygodni.

Zawartość opakowania
- opakowanie zawiera 1 kapsułkę z feromonem
- opakowanie jest hermetycznie zamknięte
- masa netto: 0,7 g na feromon
- pojemność: 0,5 mg atraktantu na feromon

Sposób postępowania z feromonami
Feromony są bardzo delikatnym produktem, wymagającym odpowiednio ostrożnego traktowania. Pułapki z kapsułkami feromonowymi należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz nie dotykać ich gołymi rękami, ponieważ może to obniżyć skuteczność feromonu.

Interpretacja wyników
Zbieraj dane od początku lotu pokolenia zimującego. W okresie wzrostu mogą być konieczne częstsze odczyty. Decyzja o wykonaniu oprysku powinna być podjęta nie tylko na podstawie informacji z monitorowania, ale również z uwzględnieniem warunków klimatycznych i biologicznych.

Przechowywanie i transport
Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w temperaturze -18 ° C maksymalnie 2 lata od daty produkcji. Jeśli produkt jest przechowywany w lodówce w temperaturze 4-6 ° C, może być przechowywany maksymalnie 1 rok od daty produkcji. Jeśli produkt będzie przechowywany dłużej i / lub w innych okolicznościach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link