Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Dyspenser feromon. [Planococcus citri/Wełnowiec cytrusowiec]

Do not delete this link

Dyspenser feromon. [Planococcus citri/Wełnowiec cytrusowiec]

Kod towaru: 181800763

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Cena na zapytanie
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Wełnowiec cytrusowy (Planococcus citri) jest szkodnikiem atakującym przede wszystkim rośliny cytrusowe, ale stwierdzono jego występowanie na 27 innych gatunkach roślin. Inwazje mogą powodować zmniejszenie nadających się do sprzedaży roślin nawet o 75%. Wełnowce mogą produkować 4-10 pokoleń rocznie. Populacje wełnowca wykształciły odporność na środki owadobójcze. Zaleca się monitorowanie liczebności uskrzydlonych samców za pomocą pułapek Delta z przynętami feromonowymi Planococcus citri.

Monitorowanie i wyłapywanie wełnowca cytrusowca
Pułapki i feromony specyficzne dla gatunku są efektywnym narzędziem do monitorowania występowania dorosłych osobników i pomagają określać potrzeby wykonania zabiegów zwalczających. Jest to nieodłączny element integrowanej ochrony roślin.

Wybór i gęstość rozmieszczenia pułapek
Do stosowania kapsułek feromonowych najlepiej stosować pułapki Delta.
Uwaga: nie należy używać tej samej pułapki do monitorowania i wyłapywania różnych gatunków motyli.
Zaleca się umieszczenie 2 pułapek na hektar. Pułapkę należy umieścić w pobliżu najwyższego punktu rośliny, używając podpór o wysokości 1 m lub wyższych (jeśli uprawa jest wyższa).

Wymiana kapsułek
Kapsułki z feromonami należy wymieniać co 4-6 tygodni.

Zawartość opakowania
- opakowanie zawiera 1 kapsułkę z feromonem
- opakowanie jest hermetycznie zamknięte
- masa netto: 0,7 g na feromon
- pojemność: 0,5 mg atraktantu na feromon

Sposób postępowania z feromonami
Feromony są bardzo delikatnym produktem, wymagającym odpowiednio ostrożnego traktowania. Pułapki z kapsułkami feromonowymi należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz nie dotykać ich gołymi rękami, ponieważ może to obniżyć skuteczność feromonu.

Interpretacja wyników
Zbieraj dane od początku lotu pokolenia zimującego. W okresie wzrostu mogą być konieczne częstsze odczyty. Decyzja o wykonaniu oprysku powinna być podjęta nie tylko na podstawie informacji z monitorowania, ale również z uwzględnieniem warunków klimatycznych i biologicznych.

Przechowywanie i transport
Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w temperaturze -18 ° C maksymalnie 2 lata od daty produkcji. Jeśli produkt jest przechowywany w lodówce w temperaturze 4-6 ° C, może być przechowywany maksymalnie 1 rok od daty produkcji. Jeśli produkt będzie przechowywany dłużej i / lub w innych okolicznościach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link