Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Banker Plant Sitobion avenae (Aphidius ervi) (BP)

Do not delete this link

Banker Plant Sitobion avenae (Aphidius ervi) (BP)

Kod towaru: 210102071

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

szt.
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Roślina zastępcza, używana do namnażania populacji pożytecznej błonkówki Aphidius ervi do zwalczania mszyc. Roślina zastępcza to mieszanka zbóż zawierająca mszycę Sitobion avenae, która stanowi pożywienie dla pożytecznej błonkówki Aphidius ervi. Mszyca ta nie zagraża uprawom szklarniowym, natomiast dzięki niej błonkówki mogą się namnażać w uprawie.
Dzięki temu w momencie pojawienia się szkodliwych gatunków mszyc (Macrosiphum euphorbiae, Aulacorthum solani), błonkówki zaatakują je i zlikwidują, zanim wyrządzą szkody.

Zalety stosowania roślin zastępczych
Badania wykazały, że dzięki stosowaniu roślin zastępczych możliwe jest utrzymanie w uprawie populacji 19 różnych owadów pożytecznych zwalczających mszyce (m.in. Aphidoletes aphidymyza, biedronka dwukropka, pasożytnicze błonkówki).
Niewątpliwą zaletą stosowania roślin zastępczych jest możliwość działania zapobiegawczego. W porównaniu do działań interwencyjnych, jest to znacznie tańsza metoda biologicznego zwalczania mszyc (bez konieczności kilkukrotnego wprowadzania owadów pożytecznych). Dodatkowo, czas reakcji w przypadku wystąpienia szkodników jest bardzo krótki, a więc i szkody przez nie wyrządzone ograniczane są do minimum.
Stosowanie mszycy Sitobin avenae jest bezpieczne dla upraw szklarniowych, ponieważ ten gatunek mszycy jest szkodnikiem zbóż i nie atakuje innych upraw.

Zakres stosowania
Rośliny z mszycą Sitobion avenae można stosować w uprawach pomidora i ogórka, a także roślin rabatowych.
Nie należy stosować produktu w uprawach roślin jednoliściennych: tulipany, lilie, alstroemeria, trawy ozdobne, storczyki, żonkile, palmy, kukurydza cukrowa, cebula, czosnek, a także w uprawach roślin kapustnych.

Wprowadzanie do uprawy
Stosowanie roślin zastępczych jest strategią zapobiegawczą, zgodną z integrowaną ochroną roślin. Dlatego też wprowadzanie roślin zastępczych trzbe rozpocząć już podczas posadzenia pierwszych roślin uprawnych w szklarni. Dopiero po upływie 3-4 tygodni rozwiną się dorosłe błonkówki, dlatego nie należy czekać, az w uprawie pojawią się pierwsze szkodliwe mszyce.
Zaleca się umieszczanie co najmniej 5 roślin na 1 hektar uprawy i powtarzać wprowadzanie co 14 dni.
Pożyteczne błonkówki należy zacząć wprowadzać tydzień później.

Przechowywanie i transport
Nie nalezy dopuszczac do przewracania się roślin. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Przechowywać w temperaturze 10-15 C. Umieścić rośliny w uprawie nie później niż w ciągu 18 godzin od momentu otrzymania. Chronić przed mrówkami.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link