Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Zestaw do hodowli Atheta coriaria 500 os

Do not delete this link Do not delete this link

Zestaw do hodowli Atheta coriaria 500 os

Kod towaru: 210103054

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

skrzynka
skrzynka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Pojemnik hodowlany zawierający larwy i osobniki dorosłe drapieżnego chrząszcza Atheta coriaria. Do jadłospisu Atheta należą przede wszystkim larwy ziemiórki (Bradysia paupera i Sciara spp.). Ponadto ten chrząszcz z rodziny kusakowatych jest jednym z nielicznych naturalnych wrogów Scatella stagnalis z rodziny wodarkowatych. Ofiarą chrząszcza Atheta coriaria mogą też paść małe gąsienice ćmy Duponchelia fovealis.

Ten ziemny owad nie lubi światła i żyje w górnej warstwie  gleby lub podłoża. Larwy są białe i nie mają jeszcze skrzydeł. Dorosłe chrząszcze są brązowoczarne i mogą przemieszczać się po szklarni, latając. Są bardzo ruchliwe i aktywne już w temperaturze 12°C, aż do 35°C. Zwłaszcza w wilgotnych uprawach, jak na przykład przy etapie wzrostowym (młodego) materiału roślinnego, może pojawić się dużo osobników Sciara i Scatella. Ich larwy żyją pod ziemią lub w podłożu i uszkadzają podstawę rośliny. To umożliwia grzybom i bakteriom atakowanie przede wszystkim młodych roślin. Może się to zdarzyć przy niemalże każdej uprawie. Ponadto dorosłe muchy i muchówki mogą zanieczyszczać materiał roślinny swoimi odchodami. Drapieżny chrząszcz Atheta coriaria nie wyrządza szkody roślinom i dlatego można go stosować w prawie każdej uprawie, o ile nie jest za sucho.

Elementy zestawu:
- 5 litrowe pudełko do wypełnienia
- torebka z substratem
- butelka z pokarmem na 6 tygodni
- butelka 500 osobników Atheta coriaria

Instrukcja użytkowania
1. Opróżnij worek z podłożem do pudełka (poziom wilgoci jest odpowiedni).
2. Dodaj całą zawartość butelki z chrząszczem Atheta coriaria.
3. Dodaj około 100 ml pożywki i dobrze wymieszaj.
4. Dociśnij mocno pokrywę do pojemnika i umieść go w szklarni. Upewnij się, że wiadro nie jest narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Karmienie i zwilżanie
W następnych tygodniach hodowla powinna być regularnie zwilżana i dokarmiana. Co najmniej raz w tygodniu sprawdzaj pojemnik i dodaj około 100 ml wody. Dodaj również około 100 ml pokarmu i zawsze wszystko dobrze wymieszaj, kilkakrotnie obracając pojemnik z pokrywką.
Nawadniaj tylko w razie potrzeby! Dopóki pod pokrywą zachodzi kondensacja, nawadnianie nie jest potrzebne.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link