Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

ATHETAcontrol (Atheta coriaria) wiadro 3000 os. AB6

Do not delete this link Do not delete this link

ATHETAcontrol (Atheta coriaria) wiadro 3000 os. AB6

Kod towaru: 210103056

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

wiaderko
wiaderko
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

ATHETAcontrol do zwalczania ziemiórek i wodarkowatych

Atheta coriaria
ATHETAcontrol zawiera larwy i dorosłe osobniki drapieżnego chrząszcza Atheta coriaria. Do jego jadłospisu należą przede wszystkim larwy ziemiórki (Bradysia paupera i Sciara spp.). Ponadto ten chrząszcz z rodziny kusakowatych jest jednym z nielicznych naturalnych wrogów Scatella stagnalis z rodziny wodarkowatych. Ofiarą chrząszcza Atheta coriaria mogą też paść małe gąsienice ćmy Duponchelia fovealis.

Ten ziemny owad nie lubi światła i żyje w górnej warstwie  gleby lub podłoża. Larwy są białe i nie mają jeszcze skrzydeł. Dorosłe chrząszcze są brązowoczarne i mogą przemieszczać się po szklarni, latając. Są bardzo ruchliwe i aktywne już w temperaturze 12°C, aż do 35°C. Zwłaszcza w wilgotnych uprawach, jak na przykład przy etapie wzrostowym (młodego) materiału roślinnego, może pojawić się dużo osobników Sciara i Scatella. Ich larwy żyją pod ziemią lub w podłożu i uszkadzają podstawę rośliny. To umożliwia grzybom i bakteriom atakowanie przede wszystkim młodych roślin. Może się to zdarzyć przy niemalże każdej uprawie. Ponadto dorosłe muchy i muchówki mogą zanieczyszczać materiał roślinny swoimi odchodami. Drapieżny chrząszcz Atheta coriaria nie wyrządza szkody roślinom i dlatego można go stosować w prawie każdej uprawie, o ile nie jest za sucho.

Właściwości produktu
• Zwalcza różnego rodzaju szkodniki glebowe.
• Mieszanka larw i dorosłych osobników.
• Drapieżny chrząszcz jest bardzo mobilny.
• Dostarczany w poręcznym wiadrze do hodowli.

Opakowanie
Środek ATHETAcontrol jest dostępny w tubach o pojemności 0,5 litra lub 1 litr, z wermikulitem jako nośnikiem. Jedna tuba Atheta coriaria zawiera 500 (0,5 litra) i 3000 (1 litr) sztuk na opakowanie z jajami, larwami, nimfami i dorosłymi osobnikami.

Oprócz tub dostępne jest też wiadro do hodowli. Wiadro o pojemności 5 litrów zawiera 500 osobników i miejsce do życia z nośnikiem i pożywieniem, umożliwiającymi utrzymywanie populacji Atheta coriaria we własnym przedsiębiorstwie do 6 tygodni.

Instrukcja użycia
Przed użyciem obróć tubę wokół własnej osi, aby chrząszcze rozłożyły się w niej równomiernie. Rozsyp drapieżne chrząszcze na podłożu rano lub po południu w miejscu osłoniętym przed słońcem. Podczas użycia regularnie obracaj tubę. Stopień wykorzystania zawsze zależy od ilości szkodników w uprawie, dlatego zawsze należy ustalać odpowiednie dozowanie ze specjalistą znającym się na produkcie.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze produktu sprawdzić go pod kątem nieprawidłowości. Najlepiej użyć go od razu lub najpóźniej w ciągu 18 godzin od odbioru. Jeśli konieczne jest przechowanie produktu, tuby należy przechowywać poziomo i w ciemnym miejscu w temperaturze od 10 do 15°C.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link