Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Leptomastidea abnormi butelka 100 os. [EC]

Do not delete this link

Leptomastidea abnormi butelka 100 os. [EC]

Kod towaru: 210102161

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Leptomastidea abnormis to pasożytnicza błonkówka do zwalczania wełnowca cytrusowca (Planococcus citri).  Zarówno samce jak i samice mają żółtą, brązową lub szarą barwę ciała wielkości 0,75-1,5 mm. Samice często mają jasny pasek w poprzek odwłoka. Na efektownie prostopadle ustawionych skrzydłach widać trzy czarne paski. Samce są na ogół mniejsze od samic i mają owłosione czułki. Wełnowce spasożytowane przez Leptomastidea abnormis przekształcają się w pomarańczowo-żółte poczwarki, które często trudno znaleźć ze względu na ich niewielki rozmiar. Kiedy parazytoid opuszcza ciało żywiciela, na końcu poczwarki widać mały otwór wyjściowy.

Sposób działania Leptomastidea abnormis
Samice Leptomastidea abnormis składają jaja głównie do drugiego stadium rozwoju wełnowca cytrusowego, ale także do pierwszego i trzeciego stadium. Na jednego wełnowca przypada jedno jajo. Larwy pasożytów odżywiają się wełnowcem od wewnątrz. Na koniec pozostaje z niego tylko ciemny, pomarańczowy kokon, który trudno znaleźć w uprawie. Kokon po pewnym czasie opada z rośliny. Samica Leptomastidea abnormis podczas swojego życia (30 dni w temperaturze 22°C) składa 200-300 jaj. Z jaj w ciągu trzech tygodni rozwiną się w osobniki dorosłe.

Kiedy można stosować Leptomastidea abnormis?
Leptomastidea abnormis stosuje się wewnątrz pomieszczeń i w szklarniach do zwalczania wełnowca cytrusowego (Planococcus citri). Należy rozważyć wielokrotne wprowadzanie. Leptomastidea abnormis ma stosunkowo niewielkie wymagania co do temperatury, wilgotności i długości dnia i może być bardzo dobrze stosowany wiosną. Doświadczenie uczy, że potrzeba dłuższego czasu zanim efekty działania produktu będą widoczne. Leptomastidea abnormis stosunkowo łatwo osiada w uprawie. Produkt jest wrażliwy na chemiczne pestycydy.
W przypadku silnych inwazji wełnowców zaleca się połączenie z drapieżnym chrząszczem Cryptolaemus montrouzieri.

Wprowadzanie do uprawy
- Produkt należy zużyć natychmiast po otrzymaniu.
- Otworzyć słoik z owadami w pobliżu występowania szkodników.
- Umieścić otwarty słoik pod rośliną.
- Nie wstrząsać ani nie stukać.
- Pasożytnicze błonkówki same wyszukają żywiciela.
- Dawka zależy od presji szkodnika.

Przechowywanie i transport
Najlepiej zużyć produkt natychmiast. Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w ciemnym miejscu w temperaturze 15°C przez maksymalnie 24 godziny. W przypadku dłuższego przechowywania produktu i/lub w innych warunkach Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Dostawa tego produktu może wiązać się z dodatkowym kosztem przesyłki bezpośredniej od producenta. Prosimy skonsultuj się ze sprzedawcą.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link