Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Coccophagus scutellaris butelka 25 os. [EC]

Do not delete this link

Coccophagus scutellaris butelka 25 os. [EC]

Kod towaru: 210102163

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Błonkówka Coccophagus scutellaris może być wykorzystywana do biologicznego zwalczania różnych gatunków miękkich szkodników, takich jak: misecznik cytrusowiec (Coccus hesperidum), misecznik szklarniowy (Saissetia coffeae), misecznik oliwkowiec (Saissetia oleae), przylepnica szklarniowa (Pulvinaria floccifera) oraz owady z rodzaju Parthenolecanium. Parazytoid ma wielkość około 1,5 mm i jest czarny. Samice os mają na grzbiecie żółto-białą plamkę,  widoczną gołym okiem. Spasożytowane szkodniki po 2-3 tygodniach stają się czarne. Po wylęgu młodych parazytoidów na roślinie pozostaje ciemna, martwa łuska, w której pod lupą można dostrzec niewielki otwór, świadczący o aktywności parazytoida.

Sposób działania Coccophagus scutellaris
Pasożytuje na młodych stadiach miseczników. Samica składa jedno jajo w każdym osobniku. Podczas rozwoju młodego parazytoida, misecznik nadal rośnie. W końcu żywiciel umiera, a młody pasożyt wyłania się przez mały otwór w poczwarce. Natychmiast młody parazytoid zaczyna szukać nowego żywiciela. Cykl powtarza się, a gęstość występowania szkodników będzie się zmniejszać. Ponadto, miseczniki są wykorzystywane jako źródło pożywienia przez dorosłe parazytoidy. Jest to żerowanie na żywicielu i proces ten przyczynia się do kontroli populacji szkodników.
W przeciwieństwie do niektórych innych parazytoidów, Coccophagus scutellaris przeszkadza obecność mrówek. Może być stosowany zarówno w pomieszczeniach (np. szklarnia) jak i na zewnątrz (np. ogrody ozdobne).

Wprowadzanie do uprawy
- Produkt należy zużyć natychmiast po otrzymaniu.
- Otworzyć słoik z owadami w pobliżu występowania szkodników.
- Umieścić otwarty słoik pod rośliną.
- Nie wstrząsać ani nie stukać.
- Pasożytnicze błonkówki same wyszukają żywiciela.
- Dawka zależy od presji szkodnika.
- Optymalna temperatura: 18-28°C, wilgotność: 50 - 75%.

Przechowywanie i transport
Najlepiej zużyć produkt natychmiast. Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w ciemnym miejscu w temperaturze 13°C przez maksymalnie 24 godziny. W przypadku dłuższego przechowywania produktu i/lub w innych warunkach Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Dostawa tego produktu może wiązać się z dodatkowym kosztem przesyłki bezpośredniej od producenta. Prosimy skonsultuj się ze sprzedawcą.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link