Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

PHYTOcontrol (Phytoseiulus persimilis) 2.000/100ml

Do not delete this link Do not delete this link

PHYTOcontrol (Phytoseiulus persimilis) 2.000/100ml

Kod towaru: 210103842

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

butelka
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

DOSTĘPNE OPAKOWANIA
» Butelka 1.500 osobników (150 ml)
» Butelka 2.000 osobników (100 ml)
» Butelka 2.000 osobników (150 ml)
» Butelka 2.000 osobników (250 ml)
» Butelka 2.000 osobników (500 ml)
» Butelka 10.000 osobników (500ml)

ZASTOSOWANIE
Dorosłe osobniki Dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis) odżywiają się wszystkimi stadiami rozwojowymi przędziorków, a nimfy odżywiają się jajami i larwami szkodników. Phytoseiulus persimilis nadaje się do stosowania interwencyjnego.

BIOLOGIA
Dorosły dobroczynek ma długość około 0,5 mm, jest koloru pomarańczowego, ma długie odnóża i dość szybko się porusza w poszukiwaniu zdobyczy. Jaja, które składa są owalne, jasnopomarańczowe, niemal dwa razy większe niż jaja przędziorka. Z jaja rozwija się larwa, potem dwa stadia rozwojowe nimf i forma dorosła.
Zakres temperatur, w której dobroczynek skutecznie kontroluje liczebność  ofiary, wynosi 15–30°C. W tych warunkach dorosły osobnik może zjeść około 5 dorosłych przędziorków i około 20–25 jaj lub młodych larw dziennie. Brak pokarmu zmusza drapieżcę do kanibalizmu i bardzo szybko prowadzi do ograniczenia jego populacji.
Pełny rozwój dobroczynka szklarniowego, w optymalnych warunkach (27°C i wilgotność około 70%) trwa około 7 dni, długość życia dorosłych osobników wynosi mniej więcej miesiąc. Samica składa w tym czasie około 50 jaj — z czego w większości rozwijają się samice.

UPRAWY
Niemal wszystkie uprawy atakowane przez przędziorki.

WPROWADZENIE DO UPRAWY
Ze względu na to iż drapieżca ma skłonności do kanibalizmu, niepożądane jest zbyt długie przechowywanie go w opakowaniu.
Zawartość butelki przed rozsypaniem należy delikatnie zamieszać i wysypywać na rośliny na których znaleziono przędziorka, oraz dodatkowo na rośliny sąsiednie.

ZALECANA DAWKA
Zapobiegawczo 1-6 osobników/m2, a w ogniskach szkodnika co najmniej 20 osobników/m2

TRANSPORT I PRZECHOWYWANIE
Butelki przewozić i przechowywać w pozycji poziomej, w temperaturze 15-18⁰C i nie przerywać łańcucha chłodniczego w całym procesie transportu i przechowywania. Przechowywać do 18 godzin od momentu otrzymania, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z daleka od pozostałości pestycydów. Unikać przechowywania w niewentylowanym pomieszczeniu razem z trzmielami.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link