Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

DROSOPHIcontrol (Trichopria drosophilae) but. 500 osob.

Do not delete this link

DROSOPHIcontrol (Trichopria drosophilae) but. 500 osob.

Kod towaru: 210102025

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Trichopria drosophilae jest pasożytniczą osą która zwalcza larwy muszki plamoskrzydłej (Drosophila suzukii). Samica Trichoprii składa jajo wewnątrz larwy muszki, po czym przechodzi wewnątrz jej ciała cały cykl rozwojowy. Następnie wykluwa się z poczwarki na zewnątrz jako owad dorosły. Każda samica Trichoprii może spasożytować do 100 larw D. suzukii.

Zakres stosowania
Zaleca się stosować w uprawach pod osłonami (w tunelach). Stosowanie Trichopria drosophilae jest jednym z elementów wspomagających ochronę.
Na plantacjach, na których w latach wcześniejszych stwierdzono obecność D. suzukii, osy można wprowadzać już od początku kwitnienia uprawy i regularnie wprowadzać kolejne osobniki co 7 dni, aż do zakończenia zbiorów. Introdukcje os powinno się kontynuować w kolejnych latach.
Na plantacjach, na których zachodzi obawa pojawienia się D. suzukii, należy wprowadzać osy zapobiegawczo, najpóźniej gdy 5-10% owoców zaczyna zmieniać kolor lub wcześniej. Zaleca się kontynuować wprowadzanie os co 7-14 dni, aż do zakończenia zbiorów.

Dawkowanie
1 butelka 500 osobników na 1 ha

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link