Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

ROBUScontrol (Macrocheles robustulus) wiadro 50000 os. AB6

Do not delete this link

ROBUScontrol (Macrocheles robustulus) wiadro 50000 os. AB6

Kod towaru: 210103945

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

wiaderko
wiaderko
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Macrocheles robustulus to średniej wielkości glebowy roztocz drapieżny (wielkości około 1 mm). Przyczynia się do zwalczania jaj, larw i poczwarek ziemiórek (Sciaridae), poczwarek wciornastków, larw skoczogonków i Duponchelia. Dorosłe osobniki są jasnobrązowe i bardzo aktywne.

Dorosła samica może złożyć w ziemi od 70 do 90 jaj. Drapieżny roztocz żywi się larwami ziemiórek i poczwarkami wciornastków. Może zjadać od 1 do 8 ofiar dziennie. Macrocheles robustulus może przetrwać łagodne zimy, ale staje się nieaktywny w temperaturze gleby poniżej 10ºC. Rozwój od jaja do postaci dorosłej trwa od 10 do 13 dni w temperaturze 25°C.

Instrukcja użytkownika
Przechowywać produkt w chłodnym miejscu aż do momentu użycia. Przed użyciem poczekać, az produkt osiągnie temperaturę podobna do temperatury w szklarni. Zapobiegać zbyt szybkiemu wzrostowi temperatury, może to doprowadzić do szoku termicznego u roztoczy. Trzymać produkt w pozycji poziomej i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Bezpośrednio przed użyciem dokładnie wymieszać produkt. Można to zrobić, delikatnie obracając butelkę. Dzięki temu uzyskuje się jednolite rozmieszczenie roztoczy w materiale i w uprawie (nalezy też mieszać materiał podczas wykładania). Wytrząsać materiał w małych ilościach nad glebą, doniczką lub podłożem. Ponieważ jest to glebowy roztocz, najlepiej nie rozsypywać materiału po częściach roślin. Upewnić się, że w uprawie jest wystarczająco wilgotno - przedłużająca się susza ma negatywny wpływ na rozwój populacji. Dawka zawsze zależy od presji szkodników w uprawie.

Przechowywanie i transport
Po otrzymaniu należy sprawdzić produkt pod kątem nieprawidłowości i najlepiej użyć go natychmiast lub najpóźniej w ciągu 18 godzin od otrzymania. Jeśli wymagane jest przechowywanie, prdukt należy przechowywać w ciemnym miejscu, w pozycji poziomej, w temperaturze 12–18°C. Najlepiej również przy dużej wilgotności, ponieważ materiał może szybko wysychać!

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link