Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Amblyseius degenerans but.500 osobn. (BP)

Do not delete this link

Amblyseius degenerans but.500 osobn. (BP)

Kod towaru: 210102027

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

butelka
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Amblyseius degenerans przeciwko wciornastkom i przędziorkom
Drapieżny roztocz Amblyseius degenerans jest stosowany jako naturalny wróg przeciwko wciornastkom. Rozwija się on dobrze w miesiącach zimowych i ma szybszy wzrost populacji niż Amblyseius cucumeris. Amblyseius degenerans zjada również pyłek i dlatego często można go znaleźć w kwiatach, podobnie jak wciornastki. Ponieważ A. degenerans może się bardzo dobrze rozwijać żywiąc się samym pyłkiem, jest stosowany głównie zapobiegawczo w uprawach pyłkowych, takich jak papryka.
Wyraźny kolor ciemnobrązowy do czarnego sprawia, że A. degenerans jest łatwy do rozpoznania. Kiedy drapieżne roztocze zadomowią się dobrze w uprawie, będzie można je łatwo znaleźć, zwłaszcza na spodniej stronie liścia.

Cykl życiowy Amblyseius degenerans
Rozwój A. degenerans przebiega w kilku etapach:
- stadium jaja (3 dni)
- stadium larwalne (2 dni)
- nimfa (7 dni)
- dorosły (21 dni).
Samica składa jaja na włoskach na spodzie liścia, w kątach nerwów. Larwy wylęgające się z jaja nie żerują. Dopiero nimfy zaczynają zjadać larwy wciornastków. Czas rozwoju zależy od temperatury oraz ilości i rodzaju pokarmu, który jedzą drapieżne roztocze. Amblyseius degenerans preferuje larwy wciornastków w pierwszym stadium. Dorosły roztocz drapieżny wysysa codziennie od 3 do 4 larw wciornastków.

Są bardzo aktywnymi roztoczami, nieustannie biegają po liściu. W rezultacie Amblyseius degenerans ma bardzo dobrą zdolność dystrybucji w szklarni. Ponieważ Amblyseius degenerans jest wrażliwy na pestycydy, należy to wziąć pod uwagę podczas zwalczania innych szkodników.

Cechy produktu
- roztocza drapieżne można stosować zapobiegawczo
- dodatkowo nadaje się do zwalczania przędziorków
- może być stosowany w wielu różnych uprawach.

Opakowanie
Amblyseius degenerans jest dostępny w butelkach po 500 osobników, z wermikulitem jako nośnikiem.

Zalecenia stosowania
Przechowywać produkt w chłodnym miejscu do momentu użycia. Pozwól produktowi powoli osiągnąć temperaturę (szklarniową). Unikaj zbyt szybkiego wzrostu temperatury, ponieważ może to prowadzić do szoku termicznego dla roztoczy drapieżnych. Produkt należy trzymać poziomo i chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Bezpośrednio przed użyciem produkt dobrze wymieszać - można to zrobić, delikatnie obracając butelkę. Zapewnia to dobrą dystrybucję roztoczy w materiale i uprawie (więc mieszaj materiał podczas aplikacji). Wytrząsaj materiał w niewielkich ilościach nad uprawą. Unikaj kontaktu z rurami grzewczymi. Stopień rozmieszczenia zawsze zależy od presji szkodników w uprawie, dlatego należy zapytać specjalistę ds. produktu o prawidłowe dawkowanie.

Przechowywanie i transport
Przechowywać pojemniki w ciemności i poziomo w temperaturze 10°C - 15°C. Zawsze sprawdzaj produkt przy odbiorze i użyj go natychmiast lub najpóźniej w ciągu 18 godzin od otrzymania.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link