Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Amblyseius degenerans 500os. (BB)

Do not delete this link

Amblyseius degenerans 500os. (BB)

Kod towaru: 210102030

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Amblyseius degenerans przeciwko wciornastkom i przędziorkom
Drapieżny roztocz Amblyseius degenerans (syn. Iphiseius degenerans) jest stosowany jako naturalny wróg przeciwko wciornastkom. Rozwija się on dobrze w miesiącach zimowych i ma szybszy wzrost populacji niż Amblyseius cucumeris. Amblyseius degenerans zjada również pyłek i dlatego często można go znaleźć w kwiatach, podobnie jak wciornastki. Ponieważ A. degenerans może się bardzo dobrze rozwijać żywiąc się samym pyłkiem, jest stosowany głównie zapobiegawczo w uprawach pyłkowych, takich jak papryka.
Wyraźny kolor ciemnobrązowy do czarnego sprawia, że A. degenerans jest łatwy do rozpoznania. Kiedy drapieżne roztocze zadomowią się dobrze w uprawie, będzie można je łatwo znaleźć, zwłaszcza na spodniej stronie liścia.

Cykl życiowy Amblyseius degenerans
Rozwój A. degenerans przebiega w kilku etapach:
- stadium jaja (3 dni)
- stadium larwalne (2 dni)
- nimfa (7 dni)
- dorosły (21 dni).
Samica składa jaja na włoskach na spodzie liścia, w kątach nerwów. Larwy wylęgające się z jaja nie żerują. Dopiero nimfy zaczynają zjadać larwy wciornastków. Czas rozwoju zależy od temperatury oraz ilości i rodzaju pokarmu, który jedzą drapieżne roztocze. Amblyseius degenerans preferuje larwy wciornastków w pierwszym stadium. Dorosły roztocz drapieżny wysysa codziennie od 3 do 4 larw wciornastków.
Są bardzo aktywnymi roztoczami, nieustannie biegają po liściu. W rezultacie Amblyseius degenerans ma bardzo dobrą zdolność dystrybucji w szklarni. Ponieważ Amblyseius degenerans jest wrażliwy na pestycydy, należy to wziąć pod uwagę podczas zwalczania innych szkodników.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link