Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

ORIcontrol PLUS (Orius laevigatus) butelka 2000 os. AB1

Do not delete this link Do not delete this link

ORIcontrol PLUS (Orius laevigatus) butelka 2000 os. AB1

Kod towaru: 210103262

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

ORIcontrol Plus do zwalczania wciornastków, przędziorków i jaj motyli

ORIcontrol Plus to nowość od Agrobio i Royal Brinkman, który - w przeciwieństwie do ORIcontrol - bardzo dobrze rozwija się w uprawach bez pyłku. ORIcontrol Plus zawiera drapieżne pluskwiaki z gatunku Orius laevigatus, wyselekcjonowane genetycznie tak, by lepiej przystosowywały sie do upraw, w których występuje mało pożywienia (czy to z powodu braku pyłków, czy niskiego poziomu szkodników), a także w roślinach ozdobnych i rozsadnikach.

Ten drapieżny pluskiwak jest sprawdzonym sposobem zwalczania wciornastków. Oprócz wciornastków (zarówno dorosłych, jak i larw), Orius zjada również przędziorki i jaja motyli. Samica pluskiwaka składa 1-3 jaja dziennie na liściach lub pędach. Po około 5 dniach z jaj wykluwają się nimfy. Żółto-brązowe nimfy Oriusa mają charakterystyczne czerwone oczy. Nie potrafią jeszcze latać, ale szukają pożywienia w swoim otoczeniu. Oriusy występują głównie w kwiatach i na liściach roślin. Całkowity czas rozwoju od jaja do osobnika dorosłego trwa około 3 tygodni w temperaturze 25°C, w niskich temperaturach będzie dłuższy. Dorosłe drapieżne pluskwiaki o brązowym zabarwieniu mają w pełni rozwinięte skrzydła, dzięki czemu są bardzo mobilne.

W niektórych uprawach warzyw, takich jak papryka i oberżyna, ORIcontrol jest od lat stosowany z powodzeniem do zwalczania wciornastków. Dzięki opracowaniu ORIcontrol Plus, Orius może również budować populację w uprawach ozdobnych. Aby ORIcontrol Plus rozwinął się w uprawie, zaleca się dostarczanie pokarmu zastępczego Power Food Plus 3.0, co umożliwia zbudowanie populacji Oriusa w niesprzyjających warunkach, nawet w uprawach bez kwiatów i pyłku.

ORIcontrol Plus jest uzupełnieniem strategii ochrony przed wciornastkiem wraz z drapieżnym roztoczem Transeius montdorensis (MONcontrol). Do stosowania w chłodniejszych miesiącach, można stosować specjalnie przystosowanego do niższych temperatur ORIcontrol Cold.

Właściwości produktu Orius Plus
• odporny na brak pożywienia (małej liczebności szkodnika) oraz na brak pyłku
• wyższa zdolność do przetrwania w krytycznych warunkach niż zwykły Orius
• bardziej żarłoczny, zdolny do zwalczania dużych populacji wciornastków, zarówno larw jak i dorosłych
• na alternatywnym pokarmie składa więcej jaj i żyje dłużej niż standardowy Orius
• może być stosowany zarówno profilaktycznie jak i interwencyjnie
• łatwy w użyciu dzięki introboxom
• odpowiedni do stosowania w uprawach roślin ozdobnych

Opakowanie Orius
ORIcontrol Plus (Orius laevigatus) jest dostarczany w butelkach o pojemności 250 ml, z gryką jako nośnikiem. Gryka zapewnia optymalne zarządzanie wilgocią podczas transportu i przechowywania drapieżnych pluskwiaków. ORIcontrol Plus jest dostępny w opakowaniach po 2000 sztuk dorosłych.

Oprócz ORIcontrol Plus dostępny jest również ORIcontrol. ORIcontrol dostępny jest w butelkach po 500 i 1000 sztuk. Dodatkowo dostępne jest opakowanie 2000 nimf.

Ponadto w ofercie Royal Brinkman znajduje się również MAJUScontrol (Orius majusculus), dostępny w butelkach o pojemności 250 ml. MAJUScontrol dostępny jest w opakowaniach po 500 sztuk. Orius laevigatus i Orius majusculus różnią się wielkością ciała i siedliskiem na roślinie. Orius majusculus znajduje się bardziej na liściach, a Orius laevigatus bardziej w kwiatach rośliny. Są to więc różne opcje, dla różnych upraw.

Kontrola jakości
W Royal Brinkman zespół specjalistów dokłada wszelkich starań, aby dostarczać klientom materiał najwyższej jakości. Sprawdź protokół jakości pluskwiaków drapieżnych.

Instrukcja stosowania Orius
Przed otwarciem butelkę umieścić w pozycji poziomej i lekko obracać, aby wymieszać zawartość. Wprowadzać w godzinach porannych lub wieczornych, umieszczając owady w grupkach po 10 osobników w obrębie całej uprawy. Powtórzyć wprowadzenie po dwóch tygodniach. Aby uzyskać czystą i uporządkowaną procedurę, zaleca się użycie intro boxów.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze sprawdź produkt pod kątem nieprawidłowości i zgłoś wszelkie reklamacje lub uwagi w ciągu 24 godzin od otrzymania przesyłki. Najlepiej użyć produktu natychmiast. Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt powinien być przechowywany w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10°C, w ciemnym miejscu, przez maksymalnie 24 godziny. Jeśli produkt jest przechowywany dłużej i/lub w innych warunkach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jego jakości.

Jaki rodzaj Oriusa wybrać?

Uprawa↓ Produkt→

ORIcontrol

ORIcontrol Plus/ORIcontrol Cold

Rośliny ozdobne

Nie

Tak

Papryka

Tak

Nie

Wybór pokarmu zastępczego

Organizm pożyteczny →

Rodzaj pokarmu ↓

Moncontrol

ORIcontrol

ORIcontrol Plus/ORIcontrol Cold

Power Food 3.0TakNieNie
Power Food Plus 3.0TakTakTak

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link