Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

ORIcontrol Cold (Orius laevigatus) butelka 2000 os. AB1

Do not delete this link

ORIcontrol Cold (Orius laevigatus) butelka 2000 os. AB1

Kod towaru: 210103266

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

ORIcontrol Cold zawiera genetycznie wyselekcjonowane drapieżne pluskwiaki z gatunku Orius. Osobniki Orius laevigatus w ORIcontrol Cold lepiej przystosowują się do niskich temperatur. Są większe od zwykłych Oriusów i mają wysoką zdolność żerowania przy dużej presji wciornastka. Zapewniają lepszą kontrolę populacji wciornastków w chłodniejszych miesiącach.

Ten drapieżny pluskwiak jest sprawdzonym gatunkiem zwalczającym wciornastki. Szczególnie w uprawach warzyw zawierających pyłek, Orius może się silnie rozwijać. Oprócz wciornastków (zarówno dorosłych, jak i larw), ma on w swoim menu również przędziorki i jaja motyli. Samica Orius składa 1-3 jaja dziennie na liściach lub łodygach roślin. Po około 5 dniach z jaja wykluwa się nimfa Orius. Żółto-brązowe nimfy Orius mają charakterystyczne, czerwone oczy i nie potrafią jeszcze latać. Oriusy występują głównie w kwiatach i na liściach roślin.

W niektórych uprawach warzyw, takich jak papryka i bakłażan, Orius jest od lat z powodzeniem stosowany do zwalczania wciornastków. Pluskwiak jest również coraz częściej stosowany w uprawach roślin ozdobnych, gdzie wciornastki są trudne do zwalczenia.

Charakterystyka produktu
• jest większy od pozostałych Oriusów
• bardziej żarłoczny, zdolny do zwalczania dużych populacji wciornastków, zarówno larw jak i dorosłych
• jest odporny na niskie temperatury, ale wysokie również mu nie przeszkadzają, w bardzo zimnych warunkach potrafi przetrwać dłużej niż standardowy Orius
• składa więcej jaj i żyje dłużej niż standardowy Orius w temperaturze 15 stopni
• bardzo dobrze się namnaża i nie potrzebuje dodatkowego pyłku do rozmnażania
• cykl życiowy ORIcontrol Cold trwa nieco dłużej, więc populacja jest tworzona wolniej niż w przypadku ORIcontrol Plus
• może być stosowany zarówno profilaktycznie jak i interwencyjnie
• łatwy w użyciu dzięki introboxowi
• jest najbardziej skuteczny przy temperaturze poniżej 18 stopni (utrzymującej się przez 24 godziny)

Opakowanie
ORIcontrol Cold jest dostarczany w butelkach o pojemności 250 ml, z gryką jako nośnikiem. Gryka zapewnia optymalne zarządzanie wilgocią podczas transportu i przechowywania drapieżnych pluskwiaków. ORIcontrol Cold dostępny jest w opakowaniach po 500 lub 1000 osobników dorosłych. Dodatkowo dostępne jest opakowanie 2000 nimf (nimfy polecane są do zwalczania przędziorków).

Instrukcja stosowania Orius
Przed otwarciem butelkę umieścić w pozycji poziomej i lekko obracać, aby wymieszać zawartość. Wprowadzać w godzinach porannych lub wieczornych, umieszczając owady w grupkach po 10 osobników w obrębie całej uprawy. Powtórzyć wprowadzenie po dwóch tygodniach. Aby uzyskać czystą i uporządkowaną procedurę, zaleca się użycie intro boxów.

Kontrola jakości
W Royal Brinkman zespół specjalistów sprawdza jakość pożytecznych owadów, roztoczy i nicieni. Robią to zgodnie z protokołami, aby zapewnić klientom najwyższą jakość dostarczanych produktów. Zobacz, jak wygląda protokół jakości pluskwiaków drapieżnych.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze sprawdź produkt pod kątem nieprawidłowości i zgłoś wszelkie reklamacje lub uwagi w ciągu 24 godzin od otrzymania przesyłki. Najlepiej użyć produktu natychmiast. Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt powinien być przechowywany w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10°C, w ciemnym miejscu, przez maksymalnie 24 godziny. Jeśli produkt jest przechowywany dłużej i/lub w innych warunkach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jego jakości.

Jaki rodzaj Oriusa wybrać?

Uprawa↓ Produkt→

ORIcontrol

ORIcontrol Plus/ORIcontrol Cold

Rośliny ozdobne

Nie

Tak

Papryka

Tak

Nie

Wybór pokarmu zastępczego

Organizm pożyteczny →

Rodzaj pokarmu ↓

Moncontrol

ORIcontrol

ORIcontrol Plus/ORIcontrol Cold

Power Food 3.0TakNieNie
Power Food Plus 3.0TakTakTak

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link