Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

ORIcontrol Cold (Orius laevigatus) [2.000/butelka] (AB1)

Do not delete this link

ORIcontrol Cold (Orius laevigatus) [2.000/butelka] (AB1)

Kod towaru: 210103266

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

ORIcontrol Cold zawiera drapieżne pluskwiaki z gatunku Orius. Ten drapieżny pluskwiak jest sprawdzonym gatunkiem zwalczającym wciornastki. Szczególnie w uprawach warzyw zawierających pyłek, Orius może się silnie rozwijać. Oprócz wciornastków (zarówno dorosłych, jak i larw), ma on w swoim menu również przędziorki i jaja motyli. Samica Orius składa 1-3 jaja dziennie na liściach lub łodygach roślin. Po około 5 dniach z jaja wykluwa się nimfa Orius. Żółto-brązowe nimfy Orius mają charakterystyczne, czerwone oczy i nie potrafią jeszcze latać. Oriusy występują głównie w kwiatach i na liściach roślin.

W niektórych uprawach warzyw, takich jak papryka i bakłażan, Orius jest od lat z powodzeniem stosowany do zwalczania wciornastków. Pluskwiak jest również coraz częściej stosowany w uprawach roślin ozdobnych, gdzie wciornastki są trudne do zwalczenia.

Charakterystyka produktu
- może być stosowany zarówno profilaktycznie jak i interwencyjnie
- łatwy w użyciu dzięki introboxowi
- ORIcontrol Cold jest najbardziej skuteczny przy temperaturze poniżej 18 stopni (utrzymującej się przez 24 godziny)
- ORIcontrol Cold może być stosowany interwencyjnie i zjada więcej wciornastków niż pozostałe odmiany Orius
- cykl życiowy ORIcontrol Cold trwa nieco dłużej, więc populacja jest tworzona wolniej niż w przypadku ORIcontrol Plus.

Opakowanie
ORIcontrol Cold (Orius laevigatus) jest dostarczany w butelkach o pojemności 250 ml, z gryką jako nośnikiem. Gryka zapewnia optymalne zarządzanie wilgocią podczas transportu i przechowywania drapieżnych pluskwiaków. ORIcontrol Cold dostępny jest w opakowaniach po 500 lub 1000 osobników dorosłych. Dodatkowo dostępne jest opakowanie 2000 nimf (nimfy polecane są do zwalczania przędziorków).

Instrukcja stosowania Orius
Przed otwarciem butelkę umieścić w pozycji poziomej i lekko obracać, aby wymieszać zawartość. Wprowadzać w godzinach porannych lub wieczornych, umieszczając owady w grupkach po 10 osobników w obrębie całej uprawy. Powtórzyć wprowadzenie po dwóch tygodniach. Aby uzyskać czystą i uporządkowaną procedurę, zaleca się użycie intro boxów.

Kontrola jakości
W Royal Brinkman zespół specjalistów sprawdza jakość pożytecznych owadów, roztoczy i nicieni. Robią to zgodnie z protokołami, aby zapewnić klientom najwyższą jakość dostarczanych produktów. Zobacz, jak wygląda protokół jakości pluskwiaków drapieżnych.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze sprawdź produkt pod kątem nieprawidłowości i zgłoś wszelkie reklamacje lub uwagi w ciągu 24 godzin od otrzymania przesyłki. Najlepiej użyć produktu natychmiast. Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt powinien być przechowywany w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10°C, w ciemnym miejscu, przez maksymalnie 24 godziny. Jeśli produkt jest przechowywany dłużej i/lub w innych warunkach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jego jakości.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link