Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

SIRFIcontrol (S.rueppellii/ E.balteatus) poczwarki 100 os.

Do not delete this link

SIRFIcontrol (S.rueppellii/ E.balteatus) poczwarki 100 os.

Kod towaru: 210102016

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Mieszanka dwóch gatunków bzygów, których larwy żerują na mszycach: Sphaerophoria rueppellii (75%) i Episyrphus balteatus (25%).

Sphaerophoria rueppellii to muchówka z rodziny bzygowatych (Syrphidae), której larwy żerują na różnych gatunkach mszyc, zwłaszcza Macrosiphum i innych szkodnikach (mączliki, wciornastki, przędziorki). Dorosłe samice składają jaja w pobliżu kolonii mszyc, gdzie larwy zaczynają żerowanie. Larwy Sphaerophoria rueppellii są aktywne głównie o zmierzchu i nocą, w ciągu dnia ukrywają się (są wrażliwe na niską wilgotność powietrza). Stadium larwalne trwa 8-9 dni. Gatunek jest aktywny w wyższych temperaturach (25-35ºC), w dni słoneczne.

Episyrphus balteatus (bzyg prążkowany) to muchówka stosowana do zwalczania mszyc. Z wprowadzonych do uprawy poczwarek w ciągu 5 dni rozwijają się dorosłe. Po kolejnych 6-8 dniach samice składają jaja w pobliżu kolonii mszyc. Po wylęgu larwy zaczynają żerować na mszycach, wysysając 400-700 osobników dziennie. Stadium larwalne bzyga trwa do 2 tygodni. Osobniki dorosłe odżywiają się pyłkiem, nektarem lub spadzią mszyc. Gatunek jest aktywny w niższych temperaturach (15-25ºC), w dni pochmurne.

Cechy produktu
Optymalna temperatura dla Sphaerophoria rueppellii to 25-35ºC, ale tolerują temperatury 12-45ºC.
Optymalna temperatura dla Episyrphus balteatus to 15-25ºC, ale tolerują temperatury 10-25ºC.
Wysoka skuteczność: 1 larwa S. rueppellii pożera 200-250 mszyc, E. balteatus 400-700 mszyc.
Łatwe w użyciu, kompatybilne z innymi gatunkami zwalczającymi mszyce (np. Aphidius).
Osobniki dorosłe mają udział w zapylaniu kwiatów.

Dawkowanie
100-400 poczwarek na 1 hektar tygodniowo, aż do utworzenia populacji.
Dawkowanie może się różnić w zależności od rodzaju uprawy i stopnia nasilenia szkodnika.

W jakich uprawach stosować bzygi?
Truskawka, papryka, ogórek i inne uprawy atakowane przez mszyce. Uwaga: dorosłe bzygi żywią się pyłkiem i nektarem, a więc warunkiem ich przetrwania jest zapewnienie im pożywienia (np. wprowadzanie roślin produkujących pyłek).

Sposób użycia
Otwartą butelkę umieścić poziomo między roślinami lub w ich pobliżu. Umieścić butelkę tak, aby otwór był skierowany do środka szklarni, w innym miejscu, niż poprzednia introdukcja. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia.
Stosując produkt prewencyjnie, należy zapewnić owadom pokarm (kwiaty wytwarzające pyłek).
W przypadku obecności mszyc, butelkę umieścić w pobliżu występowania szkodnika.

Zalecenia dotyczące stosowania
Jeśli w uprawie występuje silne ognisko mszyc, może być konieczne równoczesne stosowanie kilku kompatybilnych produktów (np. parazytoidów Aphidius).
Larwy bzygów potrzebują wilgotnego mikroklimatu, aby przetrwać.
Bzygi są wrażliwe i podatne na chemiczne środki ochrony roślin. Dlatego przez co najmniej sześć tygodni przed wprowadzeniem bzygów do uprawy nie powinno się używać środków chemicznych.
Mrówki mogą wpłynąć na obniżenie skuteczności produktu – należy temu odpowiednio przeciwdziałać.

Przechowywanie i transport
Utrzymywać butelkę w pozycji poziomej. Nie przerywać łańcucha chłodniczego w całym procesie transportu i przechowywania. Nie przechowywać dłużej niż 24 godziny po otrzymaniu, w ciemnym i suchym miejscu, bez bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne, w temperaturze od 8 do 10°C. Trzymać z dala od pozostałości pestycydów.
W przypadku dłuższego niż 24 godziny przechowywania produktu i/lub w innych warunkach Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link