Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

ERVIcontrol (Aphidius ervi) butelka 100ml 250 os.

Do not delete this link Do not delete this link

ERVIcontrol (Aphidius ervi) butelka 100ml 250 os.

Kod towaru: 210102299

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Dostępne opakowania
» Butelka 250 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe ośćca)
» Butelka 500 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe ośćca)
» Butelka 1000 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe ośćca)
materiał nośny: łuski gryki

Biologia
Aphidius ervi to pasożytnicza błonkówka stosowana do kontrolowania wielu gatunków mszyc, przede wszystkim tych większych, takich jak mszyca ziemniaczana smugowa Macrosiphum euphorbiae i mszyca ziemniaczana średnia Aulacorthum solani.
Samica nakłuwając pokładełkiem mszycę składa jajo do wnętrza jej ciała, tam rozwija się larwa A. ervi, ciało mszycy pęcznieje i tworzy charakterystyczną brązowawą mumię. Rozwój larwy wewnątrz mszycy trwa około 3-4 dni. Następnie osobnik dorosły opuszcza mumię wygryzając w niej otwór.
Dorosły owad pasożytuje nawet 100 mszyc. Pierwsze spasożytowane larwy widoczne są w uprawie po około 14 dniach. Zaleca się stosowanie pokarmu zastępczego na roślinie banker w postaci mszyc zbożowych Sitobion avenae, nieszkodliwych dla uprawy (Banker Plant). A. ervi jest wrażliwy na wysokie temperatury, powyżej 30° C jego skuteczność spada.
Zalecane jest stosowanie A. ervi razem z A. colemani, gdyż obydwa te gatunki uzupełniają się jeśli chodzi o gatunki pasożytowanych mszyc.

Zalecana dawka
0,25-2 osobniki/m2, w dawkach po 0,25 osobnika/m2 w odstępach tygodniowych. Aphidius ervi jest bardzo skuteczny w zwalczaniu dużych mszyc, zwłaszcza jeśli jest stosowany zapobiegawczo lub we wczesnej fazie pojawu szkodników. Zaleca się stosować razem z roślinami banker (Sirobion avenae - Banker Plant) dzięki którym można budować populację parazytoidów w uprawie.

Uprawy
Wszystkie uprawy pod osłonami.

Wprowadzenie do uprawy
Przed otwarciem umieścić butelkę w pozycji poziomej i lekko obracać, w celu jednorodnego rozmieszczenia owadów w materiale nośnym. Unikać introdukcji podczas dni upalnych, wprowadzać owady rano lub o zmierzchu. Wysypać zawartość na rośliny, do kartoników dozujących introbox lub na matę.

Transport i przechowywanie
Utrzymywać butelkę w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10⁰C i nie przerywać łańcucha chłodniczego w całym procesie transportu i przechowywania. Przechowywać do 18 godzin od momentu otrzymania, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z daleka od pozostałości pestycydów.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link