Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Encarsia citrina butelka 100os. [EC]

Do not delete this link

Encarsia citrina butelka 100os. [EC]

Kod towaru: 210102168

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Encarsia citrina to pasożytnicza błonkówka atakująca kilka gatunków tarczników, takich jak Abgralaspis cyanophylli, Pinnaspis aspidistrae, Pseudalacaspis cockerelli oraz Aspidiotus, Chrysomphalus, Disapis i Hemiberlesia. Dorosłe parazytoidy są wielkości zaledwie 0,5-1 mm i mają brązowe zabarwienie. Mają zielone oczy, trzy czerwone kropki na głowie (=ocelli) i stosunkowo długie, pierzaste skrzydła. W osach przeważają samice, a samce występują bardzo rzadko. Spasożytowane tarczniki są trudne do rozpoznania. Zmieniają one kolor na nieco ciemniejszy, a wokół młodego parazytoida staje się widoczny niewyraźny pierścień z odchodów. Dorosłe parazytoidy wyłaniają się z okrągłego otworu w pancerzu tarcznika. Samica składa do 80 jaj w ciągu 2 tygodni i żyje przez około 3 do 4 tygodni.

Sposób działania Encarsia citrina
Encarsia citrina pasożytuje na mlodszych stadiach rozwojowych kilku owadów z rodziny tarcznikowatych. Pasożytowane są zarówno samce, jak i samice. Dorosły parazytoid składa jaja pod osłoną na ciele szkodnika. Po wylęgu larwy żerują na żywicielu aż do jego śmierci. Gdy larwy rozwiną się w dorosłe osobniki, wyłaniają się przez okrągły otwór w ciele tarcznika. Dorosłe parazytoidy również żywią się tarcznikami, powodując ich śmierć.

Encarsia citrina jest skuteczna w temperaturze 18-30°C. Należy rozważyć wielokrotne wprowadzanie. Produkt jest wrażliwy na kilka chemicznych pestycydów.

Wprowadzanie do uprawy
Ostrożnie otworzyć opakowanie i umieścić kubeczki w uprawie blisko kolonii owadów łuskowatych. Unikać bezpośredniego światła słonecznego.

Przechowywanie i transport
Najlepiej zużyć produkt natychmiast. Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w ciemnym miejscu w temperaturze 10-15°C przez maksymalnie 18 godzin. W przypadku dłuższego przechowywania produktu i/lub w innych warunkach Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Dostawa tego produktu może wiązać się z dodatkowym kosztem przesyłki bezpośredniej od producenta. Prosimy skonsultuj się ze sprzedawcą.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link