Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

APHELIcontrol (Aphelinus abdominalis) butelka 250 os.

Do not delete this link

APHELIcontrol (Aphelinus abdominalis) butelka 250 os.

Kod towaru: 210102515

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

butelka
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Dostępne opakowania
» Butelka 250 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe)
» Butelka 1000 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe)
materiał nośny: łuski gryki

Biologia
Aphelinus abdominalis jest pasożytniczą błonkówką polecaną do kontroli dużych gatunków mszyc, m.in. mszycy ziemniaczanej smugowej (Macrosiphum euphorbiae) i mszycy ziemniaczanej średniej (Aulacorthum solani). Pasożytuje również mszycę ogórkową (Aphis gossypii) i brzokswiniową (Myzus persicae).
Dorosłe osobniki A. abdominalis żerują na młodych niespasożytowanych mszycach. Samica nakłuwając pokładełkiem mszycę składa jajo do wnętrza jej ciała, tam rozwija się larwa i ciało mszycy pęcznieje tworząc charakterystyczną czarną mumię. Rozwój larwy wewnątrz mszycy trwa około 3-4 dni. Następnie osobnik dorosły opuszcza mumię wygryzając w niej otwór. Pierwsze spasożytowane larwy widoczne są w uprawie po około 7 dniach.
Rozwój samicy trwa około 30 dni. Może spasożytować od 5 do 10 mszyc dziennie przez 8 tygodni. Samica może złożyć 250 jaj. Stosunek samic do samców wynosi 1:1. Aphelinus jest w stanie wytrzymać wyższe temperatury niż Aphidus.

Zalecana dawka
Przy małej obecności mszyc zaleca się wprowadzać 0,25- 1 os./m2 co siedem dni. W większym nasileniu można wprowadzać 2-4 os./ m2 co tydzień. Należy wprowadzać głównie w miejsca zainfekowane gdyż A. abdominalis mogą się przemieszczać jedynie na niewielkie odległości.

Uprawy
Wszystkie uprawy pod osłonami.

Wprowadzenie do uprawy
Przed otwarciem umieścić butelkę w pozycji poziomej i lekko obracać, w celu jednorodnego rozmieszczenia owadów w materiale nośnym. Unikać introdukcji podczas dni upalnych, wprowadzać owady rano lub o zmierzchu. Wysypać zawartość na rośliny, do kartoników dozujących introbox lub na matę.

Transport i przechowywanie
Utrzymywać butelkę w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10⁰C i nie przerywać łańcucha chłodniczego w całym procesie transportu i przechowywania. Przechowywać do 18 godzin od momentu otrzymania, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z daleka od pozostałości pestycydów.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link