Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Rhyzobius (Lindorus) lophanthae 25 szt.

Do not delete this link

Rhyzobius (Lindorus) lophanthae 25 szt.

Kod towaru: 210103101

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Rhyzobius (Lindorus) lophanthae to 2 mm czarno-brązowy chrząszcz z włoskami pokrywającymi całe ciało. Głowa i tułów są ciemnopomarańczowe. Larwy są bezwłose i szare, z jasnym paskiem wzdłuż ciała. Poczwarki są mniej lub bardziej okrągłe i pomarańczowo-brązowe. Są one trudne do znalezienia. Gdy tarcznik jest zaatakowany, w jego pokrywie pojawia się otwór o nieregularnym kształcie.

Sposób działania Rhyzobius lophanthae
Zarówno larwy jak i dorosłe chrząszcze żerują na wszystkich stadiach rozwojowych tarczników, ale larwy preferują młodsze stadia. Uszkodzenia spowodowane żerowaniem na tarcznikach są widoczne jako nieregularne otwory na krawędzi pokrywy łuski. Rhyzobius lophanthae ma mniejszą zdolność do żerowania na tarcznikach w porównaniu z drapieżnym chrząszczem Chilocorus nigritus.

Wprowadzanie do uprawy
Rhyzobius lophanthae jest aktywny w temperaturze 18-30°C, jest też odporny na niską wilgotność powietrza, ale jest wrażliwy na działanie pestycydów. Podczas wprowadzania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Zachować ostrożność podczas opryskiwania roślin i nie używać środków owadobójczych. Przy wielokrotnym stosowaniu można zachować odstęp 2 tygodni.
- Otworzyć słoik w pobliżu szkodnika.
- Rozłorzyć rozdrobniony papier z chrząszczami na rośliny.
- Pozostawić otwarty słoik w pobliżu rośliny, aby pozostałe chrząszcze mogły go opuścić.
Chrząszcze natychmiast zaczną szukać zdobyczy.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze sprawdzić produkt pod kątem odchyleń i najlepiej zużyć go natychmiast lub najpóźniej w ciągu 18 godzin od otrzymania. Przechowywanie nie jest zalecane. W przypadku dłuższego przechowywania produktu i/lub w innych warunkach Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Dostawa tego produktu może wiązać się z dodatkowym kosztem przesyłki bezpośredniej od producenta. Prosimy skonsultuj się ze sprzedawcą.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link