Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

ATHETAcontrol (Atheta coriaria) but. 500 osob.(AB6)

Do not delete this link

ATHETAcontrol (Atheta coriaria) but. 500 osob.(AB6)

Kod towaru: 210103055

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

butelka
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

ATHETAcontrol do zwalczania ziemiórek i wodarkowatych

Atheta coriaria
ATHETAcontrol zawiera larwy i dorosłe osobniki drapieżnego chrząszcza Atheta coriaria. Do jego jadłospisu należą przede wszystkim larwy ziemiórki (Bradysia paupera i Sciara spp.). Ponadto ten chrząszcz z rodziny kusakowatych jest jednym z nielicznych naturalnych wrogów Scatella stagnalis z rodziny wodarkowatych. Ofiarą chrząszcza Atheta coriaria mogą też paść małe gąsienice ćmy Duponchelia fovealis.

Ten ziemny owad nie lubi światła i żyje w górnej warstwie  gleby lub podłoża. Larwy są białe i nie mają jeszcze skrzydeł. Dorosłe chrząszcze są brązowoczarne i mogą przemieszczać się po szklarni, latając. Są bardzo ruchliwe i aktywne już w temperaturze 12°C, aż do 35°C. Zwłaszcza w wilgotnych uprawach, jak na przykład przy etapie wzrostowym (młodego) materiału roślinnego, może pojawić się dużo osobników Sciara i Scatella. Ich larwy żyją pod ziemią lub w podłożu i uszkadzają podstawę rośliny. To umożliwia grzybom i bakteriom atakowanie przede wszystkim młodych roślin. Może się to zdarzyć przy niemalże każdej uprawie. Ponadto dorosłe muchy i muchówki mogą zanieczyszczać materiał roślinny swoimi odchodami. Drapieżny chrząszcz Atheta coriaria nie wyrządza szkody roślinom i dlatego można go stosować w prawie każdej uprawie, o ile nie jest za sucho.

Właściwości produktu
• Zwalcza różnego rodzaju szkodniki glebowe.
• Mieszanka larw i dorosłych osobników.
• Drapieżny chrząszcz jest bardzo mobilny.
• Dostarczany w poręcznym wiadrze do hodowli.

Opakowanie
Środek ATHETAcontrol jest dostępny w tubach o pojemności 0,5 litra lub 1 litr, z wermikulitem jako nośnikiem. Jedna tuba Atheta coriaria zawiera 500 (0,5 litra) i 3000 (1 litr) sztuk na opakowanie z jajami, larwami, nimfami i dorosłymi osobnikami.

Oprócz tub dostępne jest też wiadro do hodowli. Wiadro o pojemności 5 litrów zawiera 500 osobników i miejsce do życia z nośnikiem i pożywieniem, umożliwiającymi utrzymywanie populacji Atheta coriaria we własnym przedsiębiorstwie do 6 tygodni.

Instrukcja użycia
Przed użyciem obróć tubę wokół własnej osi, aby chrząszcze rozłożyły się w niej równomiernie. Rozsyp drapieżne chrząszcze na podłożu rano lub po południu w miejscu osłoniętym przed słońcem. Podczas użycia regularnie obracaj tubę. Stopień wykorzystania zawsze zależy od ilości szkodników w uprawie, dlatego zawsze należy ustalać odpowiednie dozowanie ze specjalistą znającym się na produkcie.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze produktu sprawdzić go pod kątem nieprawidłowości. Najlepiej użyć go od razu lub najpóźniej w ciągu 18 godzin od odbioru. Jeśli konieczne jest przechowanie produktu, tuby należy przechowywać poziomo i w ciemnym miejscu w temperaturze od 10 do 15°C.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51