Wiodący w ogrodnictwieDostawca produktów i usługSpecjaliści w wielu dziedzinachOgólnoświatowy dostawca
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Masz pytania na temat sklepu?
Skontaktuj się z nami lub zadzwoń: 32 326 20 69
Logo image

APHELIcontrol (Aphelinus abdominalis) butelka 1000 osob.

Do not delete this link

APHELIcontrol (Aphelinus abdominalis) butelka 1000 osob.

Kod towaru: 210103713
Zadaj pytanie swojej osobie kontaktowej 

Informacje o produkcie

Dostępne opakowania
» Butelka 250 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe)
» Butelka 1000 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe)
materiał nośny: łuski gryki

Biologia
Aphelinus abdominalis jest pasożytniczą błonkówką polecaną do kontroli dużych gatunków mszyc, m.in. mszycy ziemniaczanej smugowej (Macrosiphum euphorbiae) i mszycy ziemniaczanej średniej (Aulacorthum solani). Pasożytuje również mszycę ogórkową (Aphis gossypii) i brzokswiniową (Myzus persicae).
Dorosłe osobniki A. abdominalis żerują na młodych niespasożytowanych mszycach. Samica nakłuwając pokładełkiem mszycę składa jajo do wnętrza jej ciała, tam rozwija się larwa i ciało mszycy pęcznieje tworząc charakterystyczną czarną mumię. Rozwój larwy wewnątrz mszycy trwa około 3-4 dni. Następnie osobnik dorosły opuszcza mumię wygryzając w niej otwór. Pierwsze spasożytowane larwy widoczne są w uprawie po około 7 dniach.
Rozwój samicy trwa około 30 dni. Może spasożytować od 5 do 10 mszyc dziennie przez 8 tygodni. Samica może złożyć 250 jaj. Stosunek samic do samców wynosi 1:1. Aphelinus jest w stanie wytrzymać wyższe temperatury niż Aphidus.

Zalecana dawka
Przy małej obecności mszyc zaleca się wprowadzać 0,25- 1 os./m2 co siedem dni. W większym nasileniu można wprowadzać 2-4 os./ m2 co tydzień. Należy wprowadzać głównie w miejsca zainfekowane gdyż A. abdominalis mogą się przemieszczać jedynie na niewielkie odległości.

Uprawy
Wszystkie uprawy pod osłonami.

Wprowadzenie do uprawy
Przed otwarciem umieścić butelkę w pozycji poziomej i lekko obracać, w celu jednorodnego rozmieszczenia owadów w materiale nośnym. Unikać introdukcji podczas dni upalnych, wprowadzać owady rano lub o zmierzchu. Wysypać zawartość na rośliny, do kartoników dozujących introbox lub na matę.

Transport i przechowywanie
Utrzymywać butelkę w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10⁰C i nie przerywać łańcucha chłodniczego w całym procesie transportu i przechowywania. Przechowywać do 18 godzin od momentu otrzymania, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z daleka od pozostałości pestycydów.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link