Indywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktówProgram lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

Tablica klej sygnalizacyjna czerwona [10x25cm] 10 szt.

Do not delete this link

Tablica klej sygnalizacyjna czerwona [10x25cm] 10 szt.

Kod towaru: 210306450

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

paczka
karton = 1000 szt.
paczka = 10 szt.
paleta = 50000 szt.
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Czerwone tablice lepowe (sygnalizacyjne) przeznaczone są do wyłapywania i monitoringu muszki plamoskrzydłej (Drosophila suzukii), a także skoczków (Empoasca spp.), oraz szkodliwych pryszczarków (np. Dasineura oxicoccana). Szkodniki te przyciągane są za pomocą czerwonego koloru i przyklejają się do powierzchni lepowej tablicy. Intensywność wyłapywania można podwyższyć stosując je równocześnie z feromonami i płynnymi atrakantami.

Monitoring muszki plamoskrzydłej jest łatwiejszy i wygodniejszy za pomocą czerwonych tablic lepowych niż w pułapkach z płynem ponieważ mogą być dostrzeżone natychmiast, a wczesne wykrycie obecności szkodnika jest kluczowym elementem właściwej ochrony.

Zakres stosowania
Tablice mogą być używane w wysokich temperaturach i w warunkach wysokiej wilgotności. Pokryte są silnym klejem odpornym na działanie promieniowania UV, co sprawia że są idealne zarówno do użytku w tunelach i szklarniach, jak w terenie otwartym. Warstwa klejowa jest chroniona za pomocą wygodnego papieru, łatwego do odklejenia po umieszczeni tablicy w uprawie. Siatka nadrukowana po jednej stroie tablicy ułatwia liczenie szkodników.

Zalety czerwonych tablic lepowych:
- naukowo zoptymalizowany kolor, maksymalizujący ilość odławianych szkodników przy równoczesnej minimalizacji łapania owadów pożytecznych
- pokryte warstwą kleju o wysokiej przyczepności
- łatwe do zawieszania w uprawie.

Wskazówki dotyczące stosowania
Przed rozpoczęciem uprawy zaleca sie umieścić tablice lepowe na słupach lub roślinach na wysokości ok. 1 m nad ziemią, w odstępach co 5 m naokoło uprawy (ograniczenie inwazji z zewnątrz). Po zakończeniu okresu owocowania należy monitorować rośliny za pomocą jednej pułapki na 200 m2, w obrębie całej uprawy. Połączenie czerwonych tablic lepowych z pułapkami znacznie zwiększa skuteczność wychwytywania Drosophila suzukii.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51