Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Fadex H+ 10 ltr

Do not delete this link

Fadex H+ 10 ltr

Kod towaru: 181310521

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

pojemnik
pojemnik = 10 litr
paleta = 60 pojemnik
paleta = 600 litr
pojemnik
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Fadex H+ to skoncentrowany środek czyszczący na bazie kwasu. Ma formę płynną, jest rozpuszczalny w wodzie i wykazuje silne właściwości pieniące. Przeznaczony do stosowania w uprawach warzyw i innych roślin oraz przemyśle spożywczym. Usuwa zabrudzenia organiczne i nieorganiczne z różnego rodzaju powierzchni. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Skład:
- kwas mrówkowy 49,9%
- olej parafinowy
- związki sulfochlorowe
- etoksylan izotridekanolu

Dawkowanie
Stężenie 1%-2%. Podczas przygotowywania roztworu dobrze wymieszać. Warto uwzglęnić dużą wdajność roztworu, obliczając jego objętość. 1000 litrów 1% roztworu wystarcza na pokrycie 5000 m2.

Sposób użycia
Zaleca się stosować 1% roztwór Fadex H+ i nanosić na czyszczoną powierzchnię w ilości 0,2-0,4 l/m2, za pomocą oprysku lub w postaci piany.
Przed użyciem przetestować roztwór czyszczący na małej powierzchni.
Najlepiej stosować w temperaturze nie niższej niż 5°C i nie wyższej niż 40°C.
Nanieść roztwór równomiernie na powierzchnię.
Pozostawić na 1-5 minut i spłukać ciepłą wodą pod ciśnieniem.

Ze względu na wysokie ryzyko przenoszenia patogenów, w produkcji ogrodniczej wymagany jest wysoki poziom higieny. Brud w tym przypadku składa się z substancji organicznych, takich jak pozostałości chlorofilu lub widoczne osady, ale także niewidoczne zanieczyszczenia chemiczne (pozostałości środków ochrony roślin). Także pleśń jest źródłem rozmnażania się różnych patogenów: m.in. zarodników grzybów, jaj much. Ponadto fitopatogeny przylegają do gleby, gdzie namnażają się i szybko tworzą biofilm. Aby usunąć te zanieczyszczenia, trzeba używać specjalnych środków czyszczących, które będą dobrze tolerowane przez takie materiały, jak powierzchnie z tworzyw sztucznych, powierzchnie betonowe czy metalowe.
FADEX® H+ jest detergentem opracowanym specjalnie dla potrzeb ogrodnictwa, wykazujący szybkie działanie. Co więcej, FADEX® H+ został zatwierdzony przez niemiecki instytut badawczy rolnictwa ekologicznego (FiBL).

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link