Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Maty dezynfekcyjne

Maty dezynfekcyjne pozwalają na zapobieganie wnoszeniu i przenoszeniu patogenów w obrębie szklarni podczas cyklu uprawowego. Chronią one przed dostawaniem się do zakładu szkodliwych mikroorganizmów i dlatego są ważnym elementem dbałości o higienę w przedsiębiorstwie. Przy wejściach do szklarni warto umieścić maty do dezynfekcji obuwia i kół pojazdów, które powinny być stale nasączone preparatem dezynfekującym. Maty mogą być napełniane ręcznie lub automatycznie. Dostępne są rożne rozmiary mat, od 90 x 90 cm do 300 x 221 cm. Możliwe jest też wykonanie niestandardowych rozmiarów na życzenie klienta.

Zalety mat dezynfekcyjnych Flexxomat

 Napełnianie ręczne lub automatyczne
 Niski poziom parowania środka dezynfekującego
 Brak zwijania się brzegów mat dzięki płytom stabilizującym
 Nadają się do różnego rodzaju ruchu (osobowego i pojazdów)
 Wysokiej jakości materiał w standardowych rozmiarach oraz na specjalne zamówienieSystemy zarządzania jakością

Maty dezynfekcyjne Flexxomat są często wdrażane w ramach systemów zarządzania jakości, jak HACCP, BRC, IFS, GSPP oraz ISO 22000. Obszary szczególnej uwagi oraz obszary obarczone wysokim ryzykiem, jakimi są obiekty związane z produkcją produktów spożywczych– są lepiej chronione przed wprowadzeniem drobnoustrojów i możliwych tego konsekwencji. Flexxomaty T i P są unikalnym rozwiązaniem i można je stosować w ruchu pojazdów i ruchu osobowym. Innowacyjna konstrukcja i opatentowane płyty stabilizujące sprawiają, że mat nie trzeba mocować do podłogi.

Jak wybrać matę dezynfekcyjną?

 • Rodzaj maty - przed zakupem, w pierwszej kolejności należy zdecydować czy mata ma służyć ruchowi pieszemu czy też do ruchu kół i pojazdów.
 • Rozmiar maty - w przypadku mat do dezynfekcji butów ważne jest aby przechodząc, można było postawić na niej kilka kroków. Jeżeli przez matę mają także przejeżdżać środki transportu, lepiej jest wybrać matę dłuższą, by odkażona mogła zostać cała powierzchnia kół. 
 • Tunel lub jego brak - maty dezynfekcyjne są dostępne w opcji z tunelem lub bez. Do maty z tunelem można podłączyć pompkę napełniającą, tak by była ona automatycznie uzupełniana. Dzięki temu problemy z rozkładaniem się środka dezynfekcyjnego w macie są mniejsze, przez co lepiej spełnia ona swoje zadanie. Mata z tunelem jest również dużo łatwiejsza do wyczyszczenia.
 • Jakie są różnice pomiędzy Flexxomatami P i T?


 • Jak wybrać rozmiar Flexxomaty?


Maty dezynfekcyjne - cena


Maty dezynfekcyjne różnią się od siebie również ceną. W zależności od rodzaju oraz rozmiaru maty oraz obecności tunelu do napełniania może być ona wyższa lub niższa. Wybierając matę należy pamiętać, że cena nie powinna być głównym kryterium. Zakup maty mniejszej niż potrzebna, lub pozbawionej tunelu może sprawić, że jej funkcjonalność będzie zdecydowanie niższa. Za mała mata, nie wyściełająca szczelnie wyjścia do szklarni będzie prawdopodobnie obchodzona przez pracowników i gości dookoła, a mata pozbawiona pompki może nie być optymalnie napełniana środkiem dezynfekującym. Jeśli chcesz sprawdzić Twoją indywidualną cenę maty dezynfekcyjnej, zaloguj się do naszego sklepu.

Jak korzystać z maty dezynfekcyjnej?

 • Umieść matę w przejściu - choć wydaje się to być oczywiste, to jednak zdarza się, że maty nie zawsze są ułożone w przejściu. Korzystając z maty należy stworzyć taką drogę przepływu ruchu osób, aby ominięcie maty nie było możliwe. W przypadku większej liczby przejść należy zadbać o to, by przed każdymi drzwiami znajdowała się mata dezynfekcyjna.
 • Poinstruuj pracowników - dopilnuj, by pracownicy wiedzieli, dlaczego przechodzenie przez matę przed wejściem do szklarni jest ważne. Wywieś także jasne instrukcje przy macie, aby osoby odwiedzające również były informowane o środkach zapewniających higienę stosowanych w Twoim przedsiębiorstwie.
 • Utrzymuj matę w czystości - czyszczenie maty dezynfekcyjnej jest bardzo ważne. Gdy znajduje się na niej dużo brudu, utrudnia on lub nawet uniemożliwia stykanie się maty z powierzchniami, które mają zostać zdezynfekowane.
 • Utrzymuj czystość wokół maty - brud wokół maty przyczynia się do szybkiego jej zabrudzenia. Utrzymuj zatem w czystości nie tylko samą matę, lecz także cały obszar wokół niej.
 • Stosuj odpowiedni środek dezynfekujący - wybierz stabilny i bezpieczny preparat dezynfekujący, jak np. Menno Florades. Nie stosuj niebezpiecznych, żrących czy niestabilnych środków. Mogą być one szkodliwe i nieskuteczne.
 • Odpowiednia wilgotność maty - mata dezynfekcyjna nie może być zbyt sucha ani zbyt mokra. Zbyt sucha mata nie tylko działa ona gorzej, lecz także bardzo szybko się zużywa. Z kolei zbyt mokra mata powoduje marnowanie dużej ilości środka dezynfekującego, i stwarza ryzyko poślizgnięcia.
 • Nie pozostawiaj żadnych przedmiotów na macie- pozostawianie przedmiotów na macie naraża ją na uszkodzenia, a także sprawia, że częściej jest omijana przez przechodzących.
 • Nie umieszczaj maty na zewnątrz- w trakcie opadów roztwór ze środkiem dezynfekującym szybko ulega rozcieńczeniu. Gdy wilgoć paruje, mata wysycha, a stężenie preparatu może wzrosnąć. To sprawia, że mata dużo gorzej spełnia swoje zadanie lub nawet w ogóle przestaje je spełniać.

Jak sprawdzić aktywność roztworu w macie? Jak korzystać z maty bez tunelu do napełniania? Jak czyścić Flexxomatę?
Do not delete this link