Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

PlantoSys Bluebac 2; 5 l

Do not delete this link

PlantoSys Bluebac 2; 5 l

Kod towaru: P02020570

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Cena na zapytanie
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Blue Bac-2 to środek służący do utrzymywania w czystości systemu nawadniającego. Jest to produkt w 100% naturalny, zawiera pożyteczne, nieszkodliwe bakterie, które osadzają się na wewnętrznych ściankach rur, węży i ​​kroplowników, tworząc gładką „powłokę”, chroniącą przed zaleganiem zanieczyszczeń organicznych. Stosowanie Blu Bac-2 raz w miesiącu pozwala utrzymać system nawadniający w czystości i zapobiega powstawani zatorów.

Oprócz Blue Bac-2, który czyści system nawadniający, warto zastosować też Blue Bac-2 jako dodatkowe zabezpieczenie. Produkt ten w naturalny sposób utrzymuje bilans wodny w zbiorniku, zapobiegając rozwojowi glonów.

Dawkowanie
Dawka początkowa: 5 litrów Blue Bac-2/ha
Kolejna dawka: 5 litrów Blue Bac-2/ha

W przypadku poważnego zanieczyszczenia
Jeśli rury są bardzo zanieczyszczone, przed podaniem pierwszej dawki Blue bac-2 należy je wyczyścić nadtlenkiem wodoru (H2O2). Następnie nalezy wyczyścić filtry i wypłukać rury. Nie należy stosować pierwszej dawki Blue Bac-2, dopóki nie zostanie to zrobione.

W przypadku ograniczonego zanieczyszczenia
Gdy stopień zanieczyszczenia jest mniejszy, początkową dawkę można podać od razu. Nawet w tej sytuacji istnieje jednak prawdopodobieństwo, że filtry się zatkają. W takim wypadku nalezy je wyczyścić, a następnie wypłukać rury. Gdy rury są już czyste, Blue Bac-2 utrzyma je w czystości i przyspieszy rozwój korzeni.

Zarówno dawka początkowa, jak i następna mogą być dostarczone w jednej porcji, wgodzinach poranych. Dawkę można również podawać w sposób ciągły, ze zbiornika A. Ponadto, zaleca się użycie zwężki Venturiego lub napowietrzacza, aby upewnić się, że woda jest dobrze napowietrzona. W przypadku długotrwałej przerwy w nawadnianiu, na przykład w okresie zimowym, przed zastosowaniem Blue Bac-2 należy najpierw przedmuchać system rur.

Uwaga: Nie należy używać Blue Bac-2 w wodzie, do której dodano nadtlenek wodoru (H2O2), chlorek lub inny środek dezynfekujący. Spowodują one rozpad Blue Bac-2 i jego zastosowanie nie przyniesie żadnego efektu.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link