Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Higiena uprawy


Higiena odgrywa bardzo ważną rolę w każdym systemie uprawy. Jej przestrzeganie jest istotne na każdym etapie zakładania uprawy, od przygotowania samej szklarni do uprawy roślin, poprzez maszyn, posadzek i wszelkiego rodzaju sprzętu używanego w gospodarstwie. Potencjalnym źródłem patogenów w uprawie mogą być również ludzie - pracownicy oraz goście odwiedzający szklarnię. Właśnie dlatego ważne jest również utrzymywanie higieny bieżącej higieny poprzez stosowanie się do zasad w zakresie dezynfekcji rąk, obuwia oraz powierzchni ubrań.
Higiena w ogrodnictwie


W ostatnich latach higiena prowadzenia uprawy jest coraz istotniejszym zagadnieniem dla ogrodnictwa. Możliwości stosowania chemicznych środków ochrony roślin zmniejszają się ze względów prawnych, podczas gdy presja nowych chorób i bakterii rośnie. Zachowanie wysokiego poziomu higieny uprawy pozwala na zapobieganie rozwijaniu się chorób oraz populacji szkodników oraz pozbycie się groźnych patogenów. W utrzymaniu higieny ogromne znaczenie ma zarówno dezynfekcja powierzchni oraz materiałów, jak również higiena osobista pracowników i osób odwiedzających. Dzięki ponad 130-letniemu doświadczeniu Royal Brinkman oferuje wiedzę, doradztwo i produkty, pozwalające na efektywne zarządzanie higieną i zapewnienie kompleksowych rozwiązań, dostosowanych do specyfiki Twojej uprawy.


Środki czyszczące i dezynfekujące

Jedynym, zarejestrowanym w Europie środkiem ochrony roślin do zwalczania bakterii, grzybów (łącznie z formami przetrwalnikowymi), wirusów i wiroidów jest Menno Florades. Jego składnikiem aktywnym jest kwas benzoesowy, jest włączony do Annexu i Dyrektywy Europejskiej 91/414/EEC. Poza przydatnością i skutecznością, istotnym elementem wpływającym na jego wybór do dezynfekcji jest fakt, że jako jedyny środek jest zarejestrowany i legalny. Stabilność preparatu Menno Florades jest jedną z jego ważniejszych cech charakterystycznych. Dzięki temu Menno Florades jest bardzo skuteczny w zwalczaniu form przetrwalnikowych, co zostało potwierdzone w wielu projektach badawczych. 

Ponadto Royal Brinkman oferuje różne produkty do mycia i usuwania zabrudzeń: zarówno pieniące jak i niepieniące. Piana zwiększa skuteczność środków dezynfekcyjnych poprzez zwiększenie przyczepności. 


Maszyny i śluzy higieniczne


Środki czyszczące i dezynfekujące mogą być stosowane za pomocą:
maszyn czyszczących - do przeprowadzania czyszczenia powierzchni szklarni oraz obszarów produkcyjnych,
stacji oraz śluz higienicznych - do dezynfekcji dłoni i obuwia przy wejściu do szklarni.

Do not delete this link