Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

Phytoseiulus persimilis but. 500ml 10.000 (BP)

Do not delete this link

Phytoseiulus persimilis but. 500ml 10.000 (BP)

Kod towaru: 210104847

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

Informacje o produkcie

Phytoseiulus persimilis (dobroczynek szklarniowy) do zwalczania przędziorków.

Phytoseiulus persimilis
Produkt Phytoseiulus persimilis [10 000/butelkę] 500 ml marki Biopol zawiera drapieżne roztocza Phytoseiulus persimilis. Te drapieżne roztocza już od dłuższego czasu wprowadza się z powodzeniem do wielu upraw w celu zwalczania przędziorków.  Roztocza Phytoseiulus persimilis są ślepe i znajdują swoje ofiary, kierując się zapachem i dotykiem. Phytoseiulus persimilis rozsypuje się na liściach. Po umieszczeniu ich na roślinach, drapieżne roztocza od razu zaczynają poszukiwania przędziorków. Dobroczynek żeruje wyłącznie na przędziorkach, a gdy ich zabraknie, roztocze będzie zjadać osobników swojego gatunku. Dorosłe roztocze Phytoseiulus persimilis może zjadać dziennie około 5 dorosłych osobników przędziorka lub 20 jaj bądź larw. Produkt zawiera około cztery razy więcej osobników płci żeńskiej niż męskiej. Zapłodniona samica złoży jaja w kolonii przędziorka lub w jej pobliżu. W sprzyjających warunkach populacja drapieżnych roztoczy będzie rosła szybciej niż populacja przędziorka. W temperaturze między 15 a 30°C drapieżne roztocza będą się czuły najlepiej i najaktywniej będą zwalczać przędziorka. 

Właściwości produktu

  • Bardzo wydajny środek do zwalczania przędziorków.
  • Żywi się wyłącznie przędziorkami.
  • Czysta i przejrzysta aplikacja za pomocą pojemnika wprowadzającego.
  • Możliwy do zastosowania w niemalże wszystkich uprawach.

Opakowanie
Phytoseiulus persimilis marki Biopol jest dostępny w postaci 2000 lub 10 000 drapieżnych roztoczy w butelkach o pojemności 500 ml z trocinami w roli nośnika.

Instrukcja użycia
Do momentu użycia utrzymywać produkt schłodzony. Przed umieszczeniem roztoczy na roślinach należy pozwolić im spokojnie dostosować się do panującej (w szklarni) temperatury. Trzymać produkt poziomo. Następnie ostrożnie obrócić butelkę i wstrząsnąć nią, aby dobrze rozproszyć drapieżne roztocza. Regularnie powtarzać te czynności podczas użycia. Uwolnić Phytoseiulus persimilis, rozsypując kupki nośnika z roztoczami na liściach i używając pojemnika wprowadzającego. Przy suchej i ciepłej pogodzie szansa na przeżycie Phytoseiulus persimilis wzrasta dzięki utrzymywaniu na odpowiednim poziomie wilgotności powietrza. Dobry rozwój jest możliwy przy wilgotności względnej wynoszącej co najmniej 65%.

Przechowywanie i transport
Przy odbiorze produktu sprawdzić go pod kątem nieprawidłowości. Najlepiej użyć go od razu lub najpóźniej w ciągu 18 godzin od odbioru. Jeśli konieczne jest przechowanie produktu, należy go przechowywać poziomo i w ciemnym miejscu w temperaturze od 6 do 10°C.

 

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link