Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Dezynfekcja i ochrona roślin

Zwalczanie chorób i szkodników w profesjonalnych gospodarstwach ogrodniczych prowadzone jest w oparciu ideę integrowanej ochrony roślin. Obejmuje ona szereg różnorodnych metod zapobiegania i zwalczania patogenów w uprawach, od dezynfekcji i dbałości o wysokie standardy higieniczne, przez ochronę mechaniczną, biologiczną oraz chemiczną. Stosowanie uzupełniających się metod ochrony roślin przed szkodliwą aktywnością chorób i szkodników pozwala na prowadzenie uprawy w sposób zrównoważony oraz minimalizowanie ilości stosowanych w uprawie, silnych środków chemicznych.  


Wybierz grupę produktów:


Nowoczesna ochrona roślin

W obliczu rosnącej presji chorób i szkodników, oraz wymagań dotyczących zrównoważonej produkcji roślin, podstawowymi obszarami nowoczesnej ochrony roślin przed patogenami stały się: higiena i dezynfekcja oraz integrowana ochrona roślin. Obie metody uzupełniają się, prowadząc do zmniejszenia ryzyka wystąpienia patogenów w uprawie, a przypaku ich wystąpienia - zwalczania z zachowaniem pierwszeństwa metod niechemicznych. Dobrze opracowana strategia integrowanej ochrony roślin pozwala skutecznie chronić uprawę, przy jednoczesnym zminimalizowaniu negatywnych skutków dla środowiska oraz zdrowia konsumentów.

Środki biologicznej ochrony roślin

Najskuteczniejsze środki do mycia i dezynfekcji

Wykrywanie szkodników i zwalczanie chorób

Podstawą skutecznego zwalczania chorób i szkodników jest ich wczesne i prawidłowe rozpoznanie. Do sygnalizacji obecności szkodników w uprawie powszechnie wykorzystywane są tablice lepowe, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Różne kolory tablic przeznaczone są do wyłapywania różnych gatunków szkodnika. Na tablicach lepowych nadrukowana jest kratka, która umożliwia na precyzyjne monitorowanie przyrostu ilości szkodników w różnych segmentach uprawy. Ponadto, do sygnalizacji szkodników wykorzystywane są również taśmy lepowe, które poza funkcją sygnalizacyjną, pozwalają również mechanicznie odławiać szkodniki.

Po wykryciu obecności szkodnika w uprawie, kluczowe znaczenie ma jego poprawna identyfikacja. Warto wiedzieć, żepopularne szkodniki upraw występują często w wielu, różniących się od siebie podgatunkach, z których każdy powinien być zwalczany nieco inaczej. Prawidłowe rozpoznanie gatunku pozwala na trafny dobór strategii ochrony. Aby pomóc Ci w prawidłowej identyfikacji szkodnika przygotowaliśmy rozbudowane artykuły dotyczące każdego z nich, które znajdziesz w sekcji: "Jaki to szkodnik?". W treści znajdziesz informacje o cechach charakterystycznych szkodników, dzięki których bez trudu odróżnisz od siebie poszczególne podgatunki oraz listę produktów, stosowanych do ich zwalczania. Przygotowaliśmy również podobne kompendium wiedzy dotyczące chorób, najczęściej dotykających uprawy w polskich warunkach klimatycznych. Z treści artykułów w sekcji "Jaka to choroba?" dowiesz się jak rozpoznać oraz zwalczać każdą z nich. 

W ROYAL BRINKMAN OFERUJEMY PRODUKTY DO DEZYNFEKCJI I OCHRONY DLA:WARZYW
SZKLARNIOWYCH

OWOCÓW
JAGODOWYCH

UPRAW
SZKÓŁKARSKICH

ROŚLIN
OZDOBNYCH

UPRAW
SADOWNICZYCHBiologiczne środki ochrony roślin


W dobie zwiększającej się odporności szkodników na działanie pestycydów oraz rosnących ograniczeń dotyczących ich pozostałości, pierwszym krokiem w walce z chorobami i szkodnikami są biologiczne sposoby zwalczania szkodników. Do biologicznych metod ochrony roślin należą pułapki feromonowe, organizmy pożyteczne oraz biologiczne opryski preparatami na bazie dobroczynnych bakterii i grzybów. Dużą skuteczością oraz ciągle rosnącą popularnością wśród Polskich gospodarst ogroniczych wyróżnia się stosowanie naturalnych wrogów szkodników upraw. Budowanie populacji organizmów pożytecznych warto rozpocząć jeszcze przed pojawieniem się szkodników w uprawie. Dzięki wczesnemu wporwadzeniu organizmów pożytecznych do uprawy, ich populacja jest liczna w momencie inwazji szkodnika. Dzięki temu zostaje ona powstrzymana bez konieczności stosowania środków chemicznych. 


Chemiczne środki przy dużej presji szkodnika


Kiedy pomimo stosowania najwyższych standardów higienicznych, monitoringu oraz wykorzystania biologicznych środków ochrony inwazja szkodnika nie zostanie powstrzymana, przychodzi czas na zastosowanie oprysków chemicznych. Jeśli do uprawy wprowadzono wcześniej organizmy pożyteczne, warto sięgnąć po środki chemiczne o selektywnym działaniu, które zwalczą szkodniki, jednocześnie nie zmiejszając populacji organizmów pożytecznych. Przed zastosowaniem konkretnego środka chemicznego należy dokładnie sprawdzić jaki wpływ ma on na naturalnych wrogów szkodników, wprowadzonych do uprawy.

Alternatywą dla selektywnych środków ochrony roślin może być również punktowe stosowanie pestycydów. W takiej sytuacji oprysk przeprowadzany jest tylko w ognisku występowania szkodnika. Środki ochrony chemicznej

WięcejMasz pytanie dotyczące ochrony roślin?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązania do Twojej uprawy.Dominika Strzempa, Kamil Szybczyński, Sylwester Łazarek
Wyślij e-mail

Do not delete this link