Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Zamgławianie pomieszczeń i komór przechowalniczych

zamgławianie komór przechowalniczych

Zamgławianie pomieszczeń oraz komór przechowalniczych do skuteczny sposób na przedłużenie trwałości zbiorów. Nie każdy zamgławiacz nadaje się jednak się do ochrony zbiorów w przechowalniach. Zamgławiacz pulsFOG BIO jako jedyny wśród dostępnych na rynku zamgławiaczy pozwala na wykonanie zabiegu przedłużającego trwałość przechowywanych owoców i warzyw. Zabieg polega na pokryciu zbiorów zgromadzonych w przechowalni preparatem Polyversum WP zawierającym oospory grzyba Pythium oligandrum.

Zamgławianie pomieszczeń przechowalniczych z pulsFOG BIO

Tylko pulsFOG BIO pozwala na stosowanie preparatów zawierających żywe organizmy pożyteczne, co pozwala na zamgławianie komór przechowalniczych. Pulsfog BIO jest unikatowym rozwiązaniem: wyposażony jest w dwie pary dysz połączone z dwoma niezależnymi zbiornikami. Napełnienie wodą zbiornika połączonego z pierwszą parą dysz powoduje schłodzenie strumienia powietrza, w który dostaje się ciecz robocza z drugiego zbiornika. Stwarza to zupełnie nowe, o wiele większe możliwości zastosowania. Dzięki pulsFOG BIO można bezpiecznie wykonywać zabiegi z użyciem preparatów, których stosowanie przez zamgławianie termiczne było dotychczas bardzo trudne do wykonania lub niemożliwe, np. wiele preparatów proszkowych, substancje łatwopalne. Wysoka temperatura, w którą wpadała ciecz robocza, uniemożliwiała również nanoszenie preparatów zawierające żywe organizmy (zarodniki grzybów, bakterie).

Zalety zamgławiania przechowalni

  • lepsze wykorzystanie preparatu dzięki użyciu go tylko na gotowym produkcie (zabieg wykonywany na owocach w przechowalni, nie na całych roślinach)
  • dokładne przenikanie drobnych kropli cieczy roboczej w całej objętości przechowywanych owoców
  • lepsza trwałość przechowywanych owoców, mniejsze straty przechowalnicze
  • wykonanie zabiegu uniezależnione od warunków pogodowych

Zakres stosowania zabiegu

Zamgławianie w przechowalniach chroni zbiory przed chorobami przechowalniczymi takimi jak:

  • szara pleśń,
  • zgnilizna twardzikowa,
  • askochytoza,
  • plamistość liści.

Jak działa Polyversum WP?

Środek Polyversum WP zawiera żywy organizm (106 oospor grzyba Pythium oligandrum w 1 gramie środka), przeznaczony do ochrony strefy korzeniowej i nadziemnej przed chorobami grzybowymi. Niepatogeniczny grzyb Pythium oligandrum jest pasożytem niektórych gatunków grzybów chorobotwórczych. Pythium oligandrum rozkłada strzępki grzybów patogenicznych poprzez rozkład enzymatyczny, stymulując jednocześnie mechanizmy odpornościowe chronionej rośliny, poprzez wprowadzenie do nich fitohormonów oraz fosforu i cukrów. Stymulacja ta rozpoczyna się podczas bezpośredniego kontaktu grzybni i młodej tkanki roślin.


  • Zabezpieczanie jabłek w komorze przed chorobami przechowalniczymi


  • Zamgławianie komór przechowalniczych


Masz pytanie dotyczące dezynfekcji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zamgławiaczy pulsFOG do ochrony zbiorów, napisz do nas. Doświadczony zespół naszych techników udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże w optymalnym wykorzystaniu Twojego urządzenia PulsFog.

Do not delete this link