Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Unimite - równomierne rozprowadzanie organizmów pożytecznych

UniMite

 Czas czytania: 4 min | Ostatnia aktualizacja: 24-10-2022


Systemy biodystrybucji UniMite zapewniają równomierne rozmieszczenie drapieżnych roztoczy w uprawie. Dzięki temu biologiczna ochrona roślin jest jeszcze bardziej skuteczna i efektywna. Aby odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby producentów roślin, wprowadziliśmy do naszej oferty pięć różnych systemów biodystrybucji UniMite.

Systemy biodystrybucji UniMite do różnych upraw

Sposób dystrybucji materiału biologicznego, tak jak pozostałe aspekty strategii ochrony roślin, uzależniony jest od rodzaju produkcji, gatunku uprawianych roślin, wymiarów i wysokości plantacji oraz wielu innych czynników. Dla przykładu rozrzucanie materiału na szerokość zagonu doskonale sprawdza się w produkcji róż, a zupełnie nie znajduje zastosowania w produkcji ogórków. Ogórki rosną szybko i wysoko, więć metoda, która świetnie sprawdza się w uprawie róży przełożyłoby się na duże straty materiału biologicznego w uprawie ogórka. Szukasz skutecznego sposobu na równomierną dystrybucję organizmów pożytecznych w Twojej uprawie? Zdecyduj się na UniMite. 

Korzyści wynikające ze stosowania UniMite:

 Oszczędność czasu i kosztów pracy (2 ha w ciągu 1 godziny)
 Równomierna dystrybucja pożytecznych organizmów w uprawie (głównie roztoczy oraz pokarmu zastępczego)
 Wysoka dokładność zabiegu
 Możliwość rozprowadzania pokarmu zastępczego (dokarmianie populacji roztoczy)SYSTEMY BIODYSTRYBUCJI UNI MITE SPRAWDZAJĄ SIĘ W UPRAWACH:


WARZYW
SZKLARNIOWYCH

OWOCÓW
JAGODOWYCH

KWIATÓW
CIĘTYCH

ROŚLIN
OZDOBNYCH


W celu zapewnienia użytkownikowi prostej i optymalnej dystrybucji biologii w całej uprawie, specjaliści z Royal Brinkman opracowali do tej pory pięć różnych systemów bio-dystrybucji, podzielonych na systemy bio-rozsiewu i bio-wydmuchu. Poniżej znajdziesz opis każdego systemu z wyjaśnieniem, jak działa i do jakich upraw się nadaje.UniMite Disc

UniMite Slider

UniMite Air

UniMite Compact Air

UniMite Manual

Typ systemu

rozrzut

rozrzut

dmuchawa

dmuchawa

dmuchawa

Szerokość robocza [m]

160 cm


10 m

8 m

4 m

Liczba dystrybutorów

1

2

2

2

1

System mocowania

Na belce do oprysku (jednoszynowo)

Na dolnych rurach jezdnych

Na górnej belce lub dolnych rurach jednych (jednoszynowo)

Na górnej belce lub dolnych rurach jednych (jednoszynowo)

Urządzenie ręczne


UniMite Disc

UniMite Disc to system bio-dystrybucji, przeznaczony do montowania na belce do oprysku. W zasobniku rozrzutnika znajduje się taśma transportowa, która równomiernie rozprowadza materiał. Przeźroczyste ściany zbiornika pozwalają na bieżącą kontrolę ilości materiału. W zależności od szerokości zagonu, pod wysięgnikiem zawiesza się od czterech do ośmiu rozrzutników.

Zastosowanie: UniMite Disc jest często stosowany do zwalczania wciornastka w uprawie chryzantem. Jego zastosowanie pozwala na szybką i skuteczną dystrybucję drapieżnych roztoczy w uprawie. System UniMite Disc może być stosowany również w innych uprawach, takich jak amarylis czy róża.


UniMite Air

UniMite Air jest wyposażony w dwa przezroczyste zbiorniki. Z każdego z nich drapieżne roztocza są wydmuchiwane na szerokość pięciu metrów, dzięki czemu szerokość robocza UniMite Air wynosi 10 m. Przenośnik taśmowy w zasobniku rozprowadza roztocza bardzo równomiernie. UniMite Air może być podwieszany na belce do oprysków lub poruszać się po rurach dolnych (jednoszynowo).

Zastosowanie: UniMite Air może być stosowany w wielu uprawach, takich jak róże, chryzantemy, amarylisy i storczyki.


UniMite Compact Air

UniMite Compact Air to mniejsza wersja UniMite Air, opracowana specjalnie do stosowania w uprawach, w których UniMite Air nie może być używany ze względu na swoje wymiary. UniMite Compact Air ma szerokość roboczą do 8 metrów i dzięki temu może być z łatwością stosowany w małych i niskich uprawach. Urządzenie jest wyposażone w jedną dmuchawę odśrodkową z wylotem skierowanym w dwie strony. Dwa obracające się zbiorniki utrzymują materiał w ruchu, co prowadzi do stałego dozowania.

Zastosowanie: UniMite Compact Air może być stosowany w wielu uprawach, takich jak chryzantemy, amarylisy, storczyki, rośliny doniczkowe i róże.


UniMite Slider

UniMite Slider to bio-dystrybutor zamontowany na wózku z szyną rurową. System ten posiada dwa przezroczyste zasobniki, dzięki czemu podczas jednego przejazdu materiał jest rozrzucony na dwa rzędy roślin. UniMite Slider jest obsługiwany przez pracownika.

Zastosowanie: w uprawie ogórków. W szybko rosnących uprawach wysokopiennych materiał biologiczny w workach jest częściowo tracony podczas zbierania liści, ponieważ szybko ląduje na ziemi. Dzięki UniMite Slider materiał biologiczny trafia do środka górnej części rośliny, co pozwala zmniejszyć te straty.


UniMite Manual

UniMite Manual jest poręczną, przenośną dmuchawą o zasięgu czterech metrów. UniMite Manual jest przeznaczony głównie do szybkiej ręcznej aplikacji, miejscowej korekty lub gdy w obiekcie szklarniowym nie ma automatycznego systemu dystrybucji drapieżnych roztoczy i roztoczy paszowych (pokarmu zastępczego). W przypadku UniMite Manual użytkownik pozostaje odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie preparatu.

Zastosowanie:
Może być stosowany w wielu uprawach, takich jak róże, chryzantemy, storczyki, rośliny doniczkowe i amarylis.


Systemy bio-dystrybucji na zamówienie

Chociaż systemy dystrybucji UniMite są odpowiednie dla wielu różnych szklarni i upraw, czasami może być konieczne opracowanie systemu niestandardowego. Zależy to od wysokości uprawy, odległości sadzenia i wysokości szklarni. W takim przypadku zawsze można skontaktować się z naszym specjalistą w celu omówienia możliwych opcji.


Zastosowanie UniMite

  • Biologiczne zwalczanie wciornastków w różach dzięki UniMite


  • Biologiczna dystrybucja biologii w chryzantemie z UniMite


Masz pytanie dotyczące urządzenia UniMite?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Grzegorz Surman

Wyślij e-mailDo not delete this link