Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna    Bank wiedzy  Maszyny i instalacje    Automatyzacja w szklarni   Automatyczna aplikacja owadów pożytecznych

Równomierne rozprowadzanie organizmów pożytecznych w uprawie za pomocą UniMite

UniMite bioverdeelsystemen

Ostatnia aktualizacja: 21-07-2021

Systemy biodystrybucji UniMite zapewniają równomierne rozmieszczenie drapieżnych roztoczy w uprawie. Dzięki temu kontrola biologiczna jest jeszcze bardziej skuteczna i efektywna. Ponieważ każda uprawa ma inne potrzeby i właściwości, w ofercie Royal Brinkman znajduje się pięć różnych systemów biodystrybucji UniMite.

Dlaczego są dostępne różne systemy biodystrybucji UniMite?

Zarówno rodzaj zwalczania biologicznego, jak i sposób rozprzestrzeniania materiału biologicznego są specyficzne dla poszczególnych upraw. Na przykład producenci róż chętnie stosują rozrzucanie na szerokość zagonu, a hodowcy ogórków mają szybko rosnące, wysokie uprawy, więc materiał biologiczny jest częściowo tracony podczas zbierania liści. Także wymiary i wysokość uprawy oraz szklarni wpływają na zróżnicowanie systemów bio-dystrybucji.

W celu zapewnienia użytkownikowi prostej i optymalnej dystrybucji biologii w całej uprawie, specjaliści z Royal Brinkman opracowali do tej pory pięć różnych systemów bio-dystrybucji.

Pięć różnych systemów bio-dystrybucji UniMite

Istnieje pięć systemów bio-dystrybucji UniMite, podzielonych na systemy bio-rozsiewu i bio-wydmuchu. Poniżej znajdziesz opis każdego systemu z wyjaśnieniem, jak działa i do jakich upraw się nadaje.UniMite Disc

UniMite Slider

UniMite Air

UniMite Compact Air

UniMite Manual

Typ systemu

rozrzut

rozrzut

dmuchawa

dmuchawa

dmuchawa

Szerokość robocza [m]

160 cm


10 m

8 m

4 m

Liczba dystrybutorów

1

2

2

2

1

System mocowania

Na belce do oprysku (jednoszynowo)

Na dolnych rurach jezdnych

Na górnej belce lub dolnych rurach jednych (jednoszynowo)

Na górnej belce lub dolnych rurach jednych (jednoszynowo)

Urządzenie ręczne
UniMite Disc

UniMite Disc to system bio-dystrybucji, który można zawiesić na belce do oprysku. W zasobniku rozrzutnika znajduje się taśma transportowa, która równomiernie rozprowadza materiał. Dzięki przezroczystym ścianom widać wyraźnie, jak dużo materiału znajduje się w zbiorniku.W zależności od szerokości zagonu, pod wysięgnikiem zawiesza się od czterech do ośmiu rozrzutników.

Główne zastosowanie: w uprawie chryzantem. UniMite Disc jest często stosowany w uprawie chryzantem, gdzie drapieżne roztocza są szybko i skutecznie wprowadzane na duże obszary, w celu biologicznego zwalczania wciornastków. System UniMite Disc może być stosowany również w innych uprawach, takich jak amarylis czy róża.

UniMite Air

UniMite Air jest wyposażony w dwa przezroczyste zbiorniki. Z każdego z nich drapieżne roztocza są wydmuchiwane na szerokość pięciu metrów, dzięki czemu szerokość robocza UniMite Air wynosi 10 m. Przenośnik taśmowy w zasobniku rozprowadza roztocza bardzo równomiernie. UniMite Air może być podwieszany na belce do oprysków lub poruszać się po rurach dolnych (jednoszynowo).UniMite Air może być stosowany w wielu uprawach, takich jak róże, chryzantemy, amarylisy i storczyki.

UniMite Compact Air

Mniejsza i węższa wersją UniMite Air, opracowana specjalnie do produkcji sadzonek, w których UniMite Air nie może być używany ze względu na swoje wymiary. UniMite Compact Air ma szerokość roboczą do 8 metrów i dzięki temu może być z łatwością stosowany w małych i niskich uprawach. Urządzenie jest wyposażone w jedną dmuchawę odśrodkową z wylotem skierowanym w dwie strony. Dwa obracające się zbiorniki utrzymują materiał w ruchu, co prowadzi do stałego dozowania. UniMite Compact Air może być stosowany w wielu uprawach, takich jak chryzantemy, amarylisy, storczyki, rośliny doniczkowe i róże.


UniMite Slider

UniMite Slider to bio-dystrybutor zamontowany na wózku z szyną rurową. System ten posiada dwa przezroczyste zasobniki, dzięki czemu podczas jednego przejazdu materiał jest rozrzucony na dwa rzędy roślin. UniMite Slider jest obsługiwany przez pracownika.

Możliwość zastosowania: w uprawie ogórków. W szybko rosnących uprawach wysokopiennych materiał biologiczny w workach jest częściowo tracony podczas zbierania liści, ponieważ szybko ląduje na ziemi. Dzięki UniMite Slider materiał biologiczny trafia do środka górnej części rośliny, co pozwala zmniejszyć te straty.

UniMite Manual

UniMite Manual jest poręczną, przenośną dmuchawą o zasięgu czterech metrów. UniMite Manual jest przeznaczony głównie do szybkiej ręcznej aplikacji, miejscowej korekty lub gdy w obiekcie szklarniowym nie ma automatycznego systemu dystrybucji drapieżnych roztoczy i roztoczy paszowych (pokarmu zastępczego). W przypadku UniMite Manual użytkownik pozostaje odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie preparatu.

Ta ręczna dmuchawa jest dostarczana z dwoma akumulatorami i szybką ładowarką. Może być stosowany w wielu uprawach, takich jak róże, chryzantemy, storczyki, rośliny doniczkowe i amarylis.
Systemy bio-dystrybucji na zamówienie

Chociaż systemy dystrybucji UniMite są odpowiednie dla wielu różnych szklarni i upraw, czasami może być konieczne opracowanie systemu niestandardowego. Zależy to od wysokości uprawy, odległości sadzenia i wysokości szklarni. W takim przypadku zawsze można skontaktować się z naszym specjalistą w celu omówienia możliwych opcji.

Masz pytanie dotyczące bio-dystrybutorów UniMite?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bio-dystrybutorach UniMite lub chciałbyś otrzymać indywidualną ofertę, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe.


Masz pytania dotyczące rozprowadzania organizmów pożytecznych w uprawie?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rozprowadzania organizmów pożytecznych w uprawie, napisz do nas. Doświadczony zespół naszych specjalistów udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże optymalnie zaplanować działania z zakresu integrowanej ochrony roślin.


Do not delete this link