Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Dezynfekcja UV jako sposób oczyszczania wody

UV-ontsmetting voor waterzuiveringOczyszczanie wody ma ogromne znaczenie w ogrodnictwie. Zapobiega rozwojowi grzybów, bakterii i glonów w systemie nawadniania i przedostawaniu się ich do upraw. Jedną z technik stosowanych do oczyszczania i dezynfekcji wody w ogrodnictwie jest dezynfekcja UV. W tym artykule nasi specjaliści udzielają więcej informacji na temat dezynfekcji UV.

Jak działa dezynfekcja UV

Dezynfekcja UV wykorzystuje światło UV do unieszkodliwiania niepożądanych organizmów, takich jak grzyby, bakterie, nicienie i wirusy, ponieważ światło UV zmienia DNA tych mikroorganizmów. Ta technika dezynfekcji nie wykorzystuje środków chemicznych takich jak chlor, co czyni ją bardziej przyjazną dla środowiska i nie wpływa na skład, temperaturę i pH wody


Dezynfekcja wysokociśnieniowa, średniociśnieniowa i niskociśnieniowa UV

W oczyszczaniu wody za pomocą dezynfekcji UV, masz wybór pomiędzy wysokociśnieniowymi, średniociśnieniowymi i niskociśnieniowymi lampami rtęciowymi. Jest kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich lamp UV:

  • Widmo: im wyższe ciśnienie gazu wypełniającego w lampie rtęciowej, tym szersze spektrum długości fal, przy których emitowane jest światło UV.
  • Moc: wysokociśnieniowa lampa UV ma (znacznie) większą moc niż średniociśnieniowa lub niskociśnieniowa lampa UV i dlatego może oczyszczać większe ilości wody na minutę.Przepuszczalność światła

Warunkiem wstępnym dezynfekcji wody przy użyciu światła UV jest to, aby woda przechodziła przez światło UV dezynfektora. Przepuszczalność światła wody jest wyrażona w procentach światła UV-C, które pozostaje po 10 mm wody. Jeśli odsetek ten jest zbyt niski, wówczas światło UV nie może wniknąć do wody w wystarczającym stopniu i dlatego woda jest niewystarczająco zdezynfekowana. Dlatego ważne jest, aby przed przejściem wody przez dezynfektor UV przefiltrować ją - np. za pomocą filtra piaskowego lub papierowego filtra taśmowego. Można również zdecydować się na rozcieńczanie wody odpływowej np. wodą deszczową, aby zwiększyć przepuszczalność światła.


Masz pytania?
Jeśli masz pytania dotyczące stosowania UV do odkażania wody, skontaktuj się z naszym specjalistą przy pomocy poniższego formularza. Odpowiemy, tak szybko jak to możliwe,
Joshua Reijnen Joshua Reijnen

Joshua Reijnen jest specjalistą w dziedzinie technologii wodnej. Od 2017 roku na co dzień wspiera hodowców, doradzając im we wszelkich kwestiach związanych z technologią wodną. "Zadowolony klient i naprawdę mogący coś wnieść; to jest to, co najbardziej podoba mi się w mojej pracy".”

Do not delete this link