Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna  Bank Wiedzy  Maszyny i urządzenia  Ogrzewanie jako technika oczyszczania wody

Ogrzewanie jako technika oczyszczania wody

Ogrzewanie jako technika oczyszczania wody
 Autor tekstu Joshua Reijnen | Ostatnia aktualizacja: 23-06-2020

Oczyszczanie wody jest ważnym warunkiem dobrej uprawy. Rzeczywiście, woda może zawierać bakterie, wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy, które zanieczyszczają uprawy. Jedną z metod oczyszczania wody w ogrodnictwie szklarniowym jest ogrzewanie. W tym artykule nasi specjaliści udzielają więcej informacji na temat wykorzystania ogrzewania do oczyszczania wody.


Jak działa ogrzewanie?

Ogrzewanie wody odpływowej jest starą i niezawodną metodą uzdatniania wody. Ogrzewanie polega na odpowiednim połączeniu temperatury i czasu kontaktu. W większości przypadków stosuje się temperaturę 95°C w ciągu 30 sekund, ale czasami woda jest również podgrzewana do 85°C w ciągu 180 sekund. W tym ostatnim przypadku można wykorzystać wodę z kotła i nie jest potrzebne dodatkowe źródło ciepła. Podgrzewanie wody powoduje zabijanie obecnych w niej mikroorganizmów.


Wymiennik ciepła

W wielu przypadkach do ogrzewania wykorzystuje się wymiennik ciepła, który szybko podgrzewa wodę, a następnie ponownie ją schładza, dzięki czemu można ją natychmiast ponownie wykorzystać. Aby zapobiec zabrudzeniu wymiennika ciepła, zaleca się najpierw przefiltrować wodę, zanim trafi ona do oczyszczalni, np. za pomocą filtra piaskowego lub papierowego filtra taśmowego
Joshua Reijnen Joshua Reijnen

Joshua Reijnen jest specjalistą w dziedzinie technologii wodnej. Od 2017 roku na co dzień wspiera hodowców, doradzając im we wszelkich kwestiach związanych z technologią wodną. "Zadowolony klient i naprawdę mogący coś wnieść; to jest to, co najbardziej podoba mi się w mojej pracy".”

Do not delete this link