Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz


Priva - najlepszy klimat dla Twojej uprawy

Priva
Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021

W Priva jesteśmy ekspertami w dziedzinie kontroli klimatu w szklarni. Opierając się na wieloletnim doświadczeniom, oferujemy wszelkie możliwe rozwiązania zarządzania klimatem, zapewniające najlepszy wzrost plonów. Jednostka Priva Compass została opracowana z myślą o tym, że komputer powinien być w stanie kontrolować nawadnianie, klimat i światło oraz CO2. Komputer składa się z małych modułów sprzętowych i programowych oraz ma bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs. Dzięki temu użytkownicy mogą monitorować swój proces produkcyjny o każdej porze dnia. Priva Compass, dzięki swojej niedrogiej i najnowocześniejszej technologii, jest wyjątkowy na rynku. Poprzez wbudowaną sieć Wi-Fi komputer może być obsługiwany z dowolnego urządzenia, zawsze i wszędzie.

Z poniższego artykułu dowiesz się:
 1. Priva Compass
 2. Priva Connext
 3. Priva FS Performance

Cechy komputera Priva Compass:

 • łatwy w instalacji,
 • łatwy w użyciu,
 • elastyczny i przyszłościowy,
 • obsługa lokalna oraz w „chmurze”.

Co zyskujesz dzięki rozwiązaniom Priva?

Kontrolę wszystkich aspektów zarządzania klimatem, energią i wodą
Łatwe planowanie zarówno dziś, jak i jutro
Najlepsze rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb
Wszystkie dane o Twojej uprawie dostępne na wyciągnięcie ręki

Kontrola na najwyższym poziomie

Jako producent warzyw, owoców i kwiatów codziennie stajesz przed wieloma wyzwaniami. W zależności od celów, mogą być one krótkoterminowe, jak zbiory plonu na czas, ale mogą być związane również z decyzjami na przyszłość, jak np. produkcja w następnym sezonie. Oczywiście wysoki poziom kontroli można osiągnąć dzięki odpowiedniej pielęgnacji uprawy, właściwemu klimatowi i gospodarowaniu wodą. Jak wiadomo, obciążenie roślin powinno być takie, aby plony nie zostały wyczerpane po nagłym szczycie produkcji. Utrzymanie równowagi w uprawach jest największym wyzwaniem dla producentów warzyw i owoców. Ponieważ każda decyzja wpływa na kolejne, będziesz potrzebować maksymalnej elastyczności, aby we właściwy sposób zarządzać klimatem i wodą w szklarni.

Dzięki naszemu łatwemu w użyciu, intuicyjnemu oprogramowaniu, zarządzanie strategią klimatyczną jest bardzo proste. Pozwala na dobranie właściwego klimatu, odpowiedniego w danym momencie. Zapewnia to najwyższe przychody z uprawy, ponieważ twoje rośliny są mniej podatne na choroby. Umożliwia także wybór wzrostu generatywnego lub wegetatywnego, niezależnie od potrzeb!

 • Inteligentne wykorzystanie wody • Doskonała kontrola wszystkich procesów szklarniowych • Bezpośredni wgląd w dane o procesach, pracy i stanie uprawyKontrola na wyciągnięcie ręki

W pełni zintegrowany system automatyzacji ogrodniczej oznacza, że ​​wszystkie urządzenia w szklarni współpracują ze sobą, aby osiągnąć optymalną warunki dla upraw. Otwory wentylacyjne, ekrany, dozowanie CO2, dozowanie wody i wiele innych systemów są zrównoważone, aby stworzyć idealne środowisko. A ponieważ wszystkie są ze sobą połączone, możesz przeglądać wszystkie procesy i ustawienia na jednym urządzeniu, takim jak smartfon.

Technologia internetowa

Priva Compass Operator może być używany na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową. W ten sposób użytkownik może w każdej chwili i w dowolnym miejscu kontrolować swój panel produkcyjny. Aplikacja automatycznie dostosowuje się do rozmiaru ekranu. Brak sieci przewodowej lub Wi-Fi? Nie ma problemu! Priva Compass jest wyposażony we wbudowaną funkcję hotspot Wi-Fi, umożliwiającą bezprzewodową kontrolę systemu Priva Compass.

Rejestracja danych

Aby podejmować najlepsze możliwe decyzje, każdy fragment danych jest ważny. Dzięki naszemu systemowi FS Performance możesz połączyć wydajność pracy, dane produkcyjne i jakość. Wszystko to nie tylko w odniesieniu do całości szklarni, ale nawet do jednej ścieżki. Umożliwia podejmowanie właściwych decyzji za każdym razem, w oparciu o aktualne dane i spostrzeżenia.
Priva Connext w uprawach

Uprawa w substracie zyskuje popularność wśród producentów owoców miękkich. Ta metoda produkcji zapewnia nie tylko wyższą produkcję, ale także lepszą jakość. Niezależnie od tego, jaki gatunek rośliny jest uprawiany, wpływ i wgląd w procesy związane z produkcją są najważniejsze dla samego biznesu i uprawy. Aby zagwarantować sukces i stworzyć ciągłość, ważne jest zapewnienie idealnych warunków uprawy. Komputer Priva Connext pozwala łączyć i zarządzać wszystkimi procesami – bieżącymi i przyszłymi.

Dzięki Priva Connext możliwe są:

 • zwiększona produkcja owoców dzięki optymalnemu dozowaniu wody,

 • łatwy wgląd i kontrola każdego procesu,

 • pojedyncza, centralna sieć dla wszystkich systemów automatyzacji ogrodnictwa,

 • zdalny monitoring.


Moduł Wagi Wilgoci: zwiększona produkcja owoców

Dokładna kontrola dozowania wody i nawozów jest niezbędna w produkcji owoców miękkich i pozwala podnieść jakość w całym łańcuchu produkcyjnym. Moduł Wagi Wilgoci jest specjalną częścią komputera Priva Connext do owoców miękkich. Rozwiązanie to określa w pełni automatycznie każdy cykl nawadniania, zapewniając precyzyjne i terminowe dozowanie wody i nawozów.

Rozpoczęcie nawadniania w odpowiednim momencie i dozowanie odpowiedniej ilości wody oraz nawozów przyczynia się w znacznym stopniu do osiągnięcia wyższej produkcji i lepszej jakości owoców. Wszystko to można osiągnąć przy pomocy Modułu Wagi Wilgoci komputera Priva Connext do owoców miękkich. Moduł ten określa optymalną strategię startu nawadniania, opartą na trzech ważnych czynnikach: ilości odparowanej wody, ilości wody zużywanej przez roślinę i zawartości wody w podłożu. Owoce mogą rozwijać się optymalnie dzięki precyzyjnemu i podawaniu wody i nawozów w odpowiednim dla roślin momencie. Moduł Wagi Wilgoci automatycznie dostosowuje kontrolę nawadniania do warunków wzrostu, stanu roślin i stanu podłoża.

Oprócz wyższej jakości owoców, moduł zapewnia zużycie mniejszej ilości wody i nawozów. Jest to bardzo duża korzyść, szczególnie na obszarach, gdzie brakuje wody, jakość wody jest niska lub tam, gdzie woda jest droga.


Priva FS Performance – system ułatwiający zarządzanie produkcją

System podstawowy Priva FS Performance składa się z kilku standardowych i opcjonalnych modułów pozwalających na pozyskiwanie danych z wielu źródeł (zlokalizowanych w różnych obiektach), przekształcenie ich w informacje dla zarządu i przechowanie ich w centralnym zbiorze danych (system informatyczny FS Performance). Ten innowacyjny system informatyczny integruje dane z lokalnej instalacji i z różnych obiektów oraz przekształca je w przejrzystą informację. Jedno naciśnięcie guzika pozwoli ci zobaczyć dane w czasie rzeczywistym i podjąć szybką decyzję. System pozwala ujednolicić informacje i podjąć właściwą decyzję, bez względu na wielkość firmy.

Dane podstawowe

Najważniejszą zmienną na produkcji jest nakład pracy. Rejestrowanie wszystkich pracowników wiąże się z ogromnym obciążeniem administracyjnym. Dzięki Priva FS Performance wpisujesz wszystkich (tymczasowych) pracowników tylko raz bez tracenia cennego czasu w szklarni.

Pulpity nawigacyjne

Dzięki pulpitom FS możesz monitorować wydajność swojej firmy. Informacja ta pozwoli ci kontrolować czy firma wykonuje plan. Pulpity FS są idealnie dopasowane do ciebie, twoich kierowników i liderów biznesu. Pokazuje dane biznesowe na bieżąco i umożliwia podejmowanie natychmiastowych decyzji. Wyświetlane dane są co 5 minut odświeżane. Zatem jesteś stale na bieżąco. Pulpity nawigacyjne FS pokazują widok stanu wybranych działań. Zakładki pozwalają łatwo nawigować między ekranami.

Rejestracja danych - czytniki FS

Czytnik FS jest prosty w obsłudze i wymaga niewielkiego dostosowania urządzeń sterujących, zatem wymaga minimalnego przyuczenia personelu. Zmniejsza to liczbę błędnych wpisów i znamiennie zwiększa wiarygodność uzyskanych danych. Czytnik FS to pierwszy produkt nowej generacji urządzeń niezależnych od języka, inteligentnych czytników RFID. Pracownicy władający dowolnym językiem mogą obsługiwać to urządzenie, po minimalnym instruktażu.

Jak pracować z czytnikami?

Każda osoba ma własny czytnik. Pracownik skanuje czytnikiem swój chip, co pozwala skojarzyć czytnik pracownika z imieniem i nazwiskiem pracownika. Następnie odczytywana jest czynność, jaką pracownik zamierza podjąć. Czytnik pamięta nie tylko imię i nazwisko pracownika, ale i czynność. W momencie, w którym pracownik musi zmienić czynność - skanuje chip z inną czynnością. Dane z czytników FS są bezprzewodowo przekazywane na serwer przez dedykowaną bezprzewodową sieć. Tym sposobem w systemie są stale dostępne dane w czasie rzeczywistym.


Serwis PRIVA

Ogromną zaletą systemów komputerowych Priva jest możliwość ciągłego udoskonalania. Nie musisz poprzestawać na tym co jest, możesz ciągle rozwijać swój system, co bezpośrednio wpyłwa na jakość Twojej uprawy. Zamawiając serwis Priva w Royal Brinkman, otrzymujesz dostęp do profesjonalnej obsługi, oryginalnych części i masz pewność, że wszystko będzie działało, jak należy.

Do not delete this link