Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Priva Vialux do dezynfekcji UV

Priva
Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022

Oczyszczanie wody ma ogromne znaczenie w ogrodnictwie. Zapobiega rozwojowi grzybów, bakterii i glonów w zbiornikach wodnych oraz w całym systemie nawadniania. Skuteczną techniką oczyszczania pożywki jest dezynfekcja UV z wykorzystaniem sytemu Priva Vialux. Dzięki zagęszczonemu promieniowaniu UV pozwala on na wydajną dezynfekcję wód drenażowych oraz powierzchniowych.

System Priva Vialux wykorzystuje światło UV do zwalczania grzybów, bakterii, nicieni i wirusów. Napromieniowanie bakterii i grzybów światłem ultrafioletowym ingeruje w ich DNA i prowadzi do ich zniszczenia. Wykorzystanie tej techniki pozwala zwalczyć bakterie i grzyby, bez konieczności wykorzystywania środków chemicznych (takich jak np. chlor), co czyni ją bardziej przyjazną dla środowiska i nie wpływa na skład, temperaturę i pH wody. Światło UV pozwala również na skuteczne unieszkodliwienie wirusów.


Natężenie promieniowania

Zakres dezynfekcji z wykorzystaniem światła ultrafioletowego może być kontrolowany poprzez regulację natężenia promieniowania UV-C. Jeśli wartość UV-C jest zbyt niska, wówczas światło UV nie może przenika wody w stopniu pozwalającym na eliminację wybranych grup mikroorganizmów.
Dzięki możliwości ustawienia natężenia promieniowania UV-C, system Priva Vialux pozwala na całkowite lub selektywne zwalczenie różnych grup organizmów. W zależności od tego, czy dezynfekcja ma na celu zwalczenie bakterii i grzybów czy wirusów, dawki promieniowania UV-C różnią się od siebie i wynoszą:
  • Selektywna dezynfekcja grzybów i bakterii - 80 mJ / cm²
  • Całkowita dezynfekcja mikroorganizmów (wraz z wirusami) - 250 mJ/cm².


Jak działa Vialux?

Podczas dezynfekcji z wykorzystaniem Vialux woda przepływa przez wykonany ze stali nierdzewnej cylinder, w którym umieszczona jest wysokociśnieniowa lampa UV-C. Napromieniowuje ona przepływającą wodę poprzez kwarcową osłonę. Komora dezynfekcyjna jest skonstruowana tak, by zapewnić turbulentny ruch wody. Dzięki temu przepływająca przez cylinder woda jest napromieniowywana równomiernie, z taką samą dawką UV-C. System połączony jest bezpośrednio z komputerem, regulującym dawkę promieniowania i sprawującym kontrolę nad procesem dezynfekcji.


Zalety systemu Priva Vialux:

  • możliwość dezynfekcji zarówno przy małych jak i dużych przepływach wody
  • możliwość dezynfekcji wód powierzchniowych i drenażowych
  • proste i efektywne działanie
  • niewielki pobór energii
  • niewymagająca obsługa
  • konkurencyjne koszty inwestycji oraz eksploatacji
  • brak ingerencji w skład, odczyn i temperaturę wodyMasz pytanie dotyczące zapylania systemów Priva?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże wybrać odpowiednie rozwiązania Priva Twojej uprawy.


Paweł Sobiecki
Serwis
Wyślij e-mail

Do not delete this link