Strona główna Bank wiedzy Projekty techniczne  Obniżenie zużycia energii i szybki zwrot kosztów inwestycji (ROI)

Obniżenie zużycia energii i szybki zwrot kosztów inwestycji (ROI)


Koncepcja uprawy wg „DryGair Solution” polega na zamknięciu szklarni, całkowitym rozwinięciu ekranu cieniującego (jeśli to potrzebne) oraz operowanie jednostką DryGair. Technologia wymiany powierza w jednostce zapewnia stałą cyrkulację powietrza w obrębie uprawy, utrzymując jednolity, optymalny dla roślin klimat w szklarni. Urządzenie wykorzystuje wentylatory do zasysania wilgotnego powietrza spomiędzy roślin w dolnych partiach roślin.


DryGair DG-12 pozwala zaoszczędzić średnio 8,5 kW ogrzewania na każdy 1 kW zainwestowany w osuszanie powietrza, w porównaniu do tradycyjnych metod kontroli wilgotności za pomocą ogrzewania i wietrzenia.
Koncepcja Drygair Solution daje producentowi możliwość kontroli wilgotności powietrza oraz uzyskania jednolitych warunków klimatycznych na dłuższy czas, równocześnie zapobiegając w 100% stratom ciepła na skutek wietrzenia i bez wahań typowych dla tradycyjnego osuszania powietrza za pomocą ogrzewania i wietrzenia.

Szybki zwrot kosztów inwestycji (ROI)

  • Duża obsługiwana powierzchnia, łatwy w użyciu – jedna jednostka obsługuje do 4000 m2.
  • Odzyskiwanie wody – ponad 4 l/kWh wody nadającej się do użytku!
  • Kontrola wilgotności i temperatury – alternatywa dla ekstensywnych systemów wykorzystujących rury grzewcze. Mniejszy koszt użytkowania.
  • Większe zagęszczenie uprawy i lepsze wykorzystanie powierzchni – dzięki opatentowanej, wąskiej budowie oraz jednorodnym warunkom klimatycznym.
  • „Plug & Play” – łatwa instalacja. Dostępność różnych modeli do montażu między nawami lub nad roślinami. Brak potrzeby skomplikowanej infrastruktury.

DryGair DG-12 heating & cooling

Masz pytanie dotyczące kontroli klimatu w szklarni?


Masz pytanie odnośnie osuszania powietrza w szklarni lub kontroli temperatury? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Nasz specjalista Grzegorz skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.