Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Maty grzewcze do szklarni - przyspieszenie kiełkowania nasion

Maty grzewcze Hotbox to system ogrzewania szklarni, przeznaczony do stosowania na stołach zalewowych. Poprzez dostarczanie stałego, jednolitego ciepła do podstawy tac nasiennych i doniczek wspomaga kiełkowanie, rozmnażanie i wzrost sadzonek. 

Zalety mat grzewczych Hotbox:

 • Optymalna temperatura wzrostu - precyzyjna regulacja termostatyczna od 6 do 38°C.
 • Łatwość instalacji - wygodne rozkładanie na stołach zalewowych
 • Energooszczędne - niedrogie w eksploatacji
 • Trwała konstrukcja - wbudowana niezawodność
 • Elastyczność - obsługuje więcej niż jedną matę grzawczą z jednego termostatu


Instalacja

Maty grzewcze Hotbox wyróżniają się łatwą instalacją, niewymagającą specjalistycznej wiedzy ani przeszkolenia. Aby rozpocząć korzystanie z mat grzewczych, wystarczy rozłożyć je na stołach zalewowych i odpowiednio zabezpieczyć. Dla utrzymania lepszych warunków cieplnych, przed rozłożeniem mat grzewczych, na stołach zalewowych należy ułożyć podkład styropianowy o grubości około 30-50 mm. Pozwala on ograniczyć utraty ciepła, które w całości rozprowadzane jest bezpośrednio w kierunku korzeni roślin - do tac uprawowych, kuwet siewnych czy doniczek. Po rozłożeniu maty grzewczej na powierzchni styropianu należy przykryć ją folią w celu ochrony przed zabrudzeniem przez resztki podłoża. Na tak przygotowaną matę grzewczą można położyć matę podsiąkową. Na koniec wystarczy podłączyć matę do sieci i ułożyć na niej sadzonki. 

Dystrybucja ciepła

Maty grzewcze Hotbox są tak skonstruowane, by zapewniać równomierne rozprowadzenie ciepła na całej ogrzewanej powierzchni. Element grzejny maty jest laminowany w arkuszach folii, co zapewnia równą temperaturę na całej powierzchni maty, bez zimnych czy gorących punktów. Każdy panel jest obliczany indywidualnie, zapewniając właściwą równowagę rezystancji obwodu i pozycjonowania. Cały panel foliowy jest połączony z „uziemieniem”, co zapewnia pełne bezpieczeństwo. Tace do nasion są podgrzewane od dołu i utrzymywane w stałej temperaturze podczas procesu rozmnażania, co zapewnia szybki i silny wzrost z nasion oraz sadzonek. W razie potrzeby do jednego termostatu można podłączyć dwa lub więcej paneli (łącznie do 20m²). Termostaty są fabrycznie podłączone za pomocą zgodnej wtyczki w zależności od kraju użytkowania. Czujnik termostatu umieszcza się w strefie korzeni w celu pomiaru temperatury gleby lub kompostu. Termostat można ustawić na temperaturę w zakresie 6-38 stopni w zależności od wyboru roślin do rozmnażania.Specyfikacja techniczna

 • Rozmiar i napięcie: zbudowane zgodnie ze specyfikacją klienta - bez zimnych punktów, bez odpadów
 • Montaż: układać na podkładzie styropianowym o grubości 50mm, opcjonalnie mata kapilarna
 • Zasilanie: wyposażone w odpowiednią wtyczkę do kraju użytkowania
 • Konstrukcja: podstawa z folii aluminiowej, z elementami PTFE spełnia wszystkie europejskie standardy.  
 • Tworzywa PTFE zaliczane są do najbardziej odpornych termicznie tworzyw sztucznych. Stosowane są szczególnie tam, gdzie wahania temperatury mogą działać destrukcyjnie na strukturę materiału. Zakres temperatur dla tworzyw PTFE– 200 st. C do ponad 250 st. C.
 • Wykazują odporność na promieniowanie UVMasz pytanie dotyczące ogrzewania szklarni?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże wybrać odpowiednie produkty do ogrzewania Twojej uprawy.


Michał Kumor
Dział Upraw Ozdobnych
Wyślij e-mail


Do not delete this link