Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna    Bank Wiedzy    Projekty techniczne Kiedy zbiornik na wodę wymaga konserwacji?


Kiedy zbiornik na wodę wymaga konserwacji?

Zbiornik
Autor artykułu: Giel van der Hoeven | Ostatnia aktualizacja: 07-11-2019

Utrzymanie zbiornika w dobrym stanie jest bardzo ważne dla dobrej jakości wody. Rdza, zanieczyszczenia i wycieki mają na to negatywny wpływ. W przypadku zbiornika pogorszenie jakości może prowadzić nawet do jego rozerwania: to koszmar każdego hodowcy. Główną przyczyną pękania zbiorników wodnych jest rdza. Rdza powstaje na wewnętrznej stronie zbiornika i może powstać w wyniku nieszczelności folii silosu lub wysokiego poziomu wód gruntowych. Świadomość, że powstawanie rdzy nie zawsze jest związane z wiekiem silosu, utrudnia ocenę ryzyka wystąpienia pęknięć. Znaczące szkody mogą wystąpić również w zbiornikach, na przykład z powodu warunków pogodowych lub obecności myszy. W zbiornikach wkopanych w grunt uszkodzenia są trudne do zauważenia ze względu na leżącą na nich pokrywę, ale tutaj również mogą pojawić się inne problemy, np. zawalenie się ściany wału.Okresowe kontrole i inspekcje

Dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie stanu zbiornika, zwracając uwagę na zanieczyszczenia i uszkodzenia oraz przeprowadzanie okresowych przeglądów przez specjalistę. Ale kiedy będziesz wiedział, czy czyszczenie lub konserwacja są już konieczne?

Zapytaj o indywidualną poradę!

W przypadku widocznych uszkodzeń zbiornika, zaleca się jak najszybsze wezwanie specjalisty. Jeśli nie ma takiej możliwości, można wypełnić formularz przeglądu konserwacyjnego. Następnie nasz specjalista skontaktuje się z Państwem w celu uzyskania indywidualnej porady.


Przegląd inspekcyjny zbiornika

Ważna jest nie tylko konserwacja zbiornika, ale także regularna kontrola jego stanu. Zbiorniki starsze niż 7 lat wymagają nawet corocznej lub dwuletniej kontroli. Może wymagać tego ubezpieczyciel. Podczas takiej kontroli mierzy się grubość ścianek zbiornika, aby sprawdzić, czy w ścianie nie ma słabych punktów. Dlatego ważne jest zachowanie informacji o grubości ścianek, dostarczonych od producenta w trakcie zakupu.Pytania dotyczące konserwacji zbiorników

Masz pytania dotyczące konserwacji zbiornika? Prosimy o kontakt z naszym specjalistą za pomocą poniższego formularza. Odpowiedź otrzymasz jak najszybciej - w dni powszednie nawet w ciągu 24 godzin.


Giel van der HoevenGiel van der Hoeven

"Giel van der Hoeven, koordynator konserwacji, ma ponad 25 lat doświadczenia w sektorze ogrodniczym i technicznym. Od 2015 roku dzieli się swoją wiedzą z klientami Royal Brinkman. "Rozwiązywanie problemów technicznych oraz doradztwo w zakresie konserwacji i przeglądów pozostaje na co dzień wyzwaniem. Wspaniałą rzeczą w technologii ogrodniczej jest to, że zawsze różni się ona w zależności od klienta."

Do not delete this link