Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna    Bank Wiedzy    Projekty techniczne    Jak ustawić czas letni lub zimowy na komputerze klimatycznym Integro?

Jak ustawić czas letni lub zimowy na komputerze klimatycznym Integro?

Jak ustawić czas letni lub zimowy na komputerze klimatycznym Integro
Autor tekstu Ben Peters | Ostatnia aktualizacja: 22-06-2020

Gdy czas zmienia się na letni lub zimowy, należy zresetować czas komputera klimatycznego Integro. Dzieje się tak dlatego, że nie zmienia się on automatycznie i jeśli nie dostosujesz czasu letniego lub zimowego, komputer klimatyczny Integro nie będzie działał w tym samym czasie co czas wschodu i zachodu słońca. W tym artykule nasz specjalista wyjaśnia, jak ustawić czas letni lub zimowy na komputerze klimatycznym Integro.

Ustawianie zegara

Funkcja "Ustaw Zegar" jest komendą specjalną. Naciśnij przycisk S na komputerze klimatycznym Integro, aby otworzyć polecenia specjalne. Następnie należy wybrać opcję "Ustaw zegar". Zobaczysz wtedy następujący ekran:

Ustawienie czasu letniego lub zimowego na komputerze klimatycznym Integro

Sprawdź szerokość i długość geograficzną

Szerokość i długość geograficzna (l/b stopień) wskazują lokalizację, gdzie na świecie znajduje się komputer klimatyczny Integro. Na tej podstawie komputer klimatyczny oblicza również, jaki jest czas wschodu i zachodu słońca w tym miejscu, wykorzystując jako punkt wyjścia czas średni Greenwich (GMT).
Np. szerokość i długość geograficzna dla Holandii wynosi 005 i 52, a czas w stosunku do GMT wynosi 060 dla Holandii (+1 godzina). Jeśli te dane nie są prawidłowo ustawione, można użyć klawiszy strzałek, aby przejść do pola i dostosować dane.


Włączanie i wyłączanie czasu letniego

Jeżeli dane są poprawne, wystarczy ustawić "Czas letni" na tak (na początku czasu letniego) lub nie (na początku czasu zimowego). Użyj klawisza [C], a następnie klawisza [...].

Uwaga:
  • Jeśli zmieni się wybór czasu letniego, automatycznie zmieniają się wszystkie czasy (początek i koniec) wszystkich elementów sterujących w komputerze.
  • Jeśli zmieni się czas letni, długość/szerokość geograficzna i/lub wybór GMT, mogą się również zmienić czasy rozpoczęcia i zakończenia dodatkowego doświetlania. Wykonaj analizę liczników energii i pór nawożenia, wymiany gazowej i uruchamiania pokryw zaciemniających. Sprawdź te czasy. Należy przy tym uwzględnić np. zasady dotyczące okresu zaciemnienia i umowy zakupu energii.

Potwierdzanie ustawień

Po dokonaniu zmian w ustawieniach zegara, należy je potwierdzić. Wykonuje się to poprzez naciśnięcie polecenia "SET", a następnie klawisza [C].


Masz pytania?
Jeśli masz pytania dotyczące ustawień w komputerze klimatycznym Integro, skontaktuj się z naszym specjalistą przy pomocy poniższego formularza. Odpowiemy, tak szybko jak to możliweBen Peters Ben Peters

Ben Peters, handlowiec i specjalista ds. projektów technicznych w Royal Brinkman, ma 40 lat doświadczenia. Specjalizuje się w instalacjach elektrycznych i komputerowych, ale również wiele wie o technice wodnej. "W tych sprawach zawsze pojawiają się wyzwania, technologia dosłownie nigdy nie stoi w miejscu i zawsze pojawiają się nowe rozwiązania. Wspaniałą rzeczą w technologii jest to, że podejmuje się projekty razem z zespołem i dlatego nigdy nie pracuje się samemu. Warto również współpracować z klientem w celu osiągnięcia właściwej instalacji i wyników.”
Do not delete this link