Różnice między preparatami proszkowymi i w paście

cieniowanieOd kilkudziesięciu lat ma miejsce gwałtowny rozwój produktów sektora ogrodniczego. Dotyczy to inżynierii produkcji, automatyzacji, marketingu i w końcu technologii raz konstrukcji szklarń. W miarę rozrastania się szklarni wszerz i wzwyż, dłuższe i cieńsze stały się rynny, a techniki oprysków stały się bardziej skomplikowane. Wraz z tymi zmianami pojawiła się potrzeba modernizacji sposobów cieniowania szklarni, tak aby było łatwiejsze, szybsze, bezpieczniejsze i dokładniejsze. W wyniku tej potrzeby powstały środki cieniujące w paście. 

Skład i postać

Główna różnica między preparatem proszkowym a preparatem w paście tkwi w ich składzie i oczywiście postaci: środki w proszku są ciałami stałymi, a w paście - cieczami. W efekcie, środki w formie pasty nie tylko łatwiej miesza się z wodą i dozuje przed zastosowaniem, ale też są one bardziej odporne na czynniki pogodowe niż preparaty proszkowe.

Zastosowanie i przeznaczenie

Wspomniana różnica pozwala też te środki różnie stosować. Jako że preparaty cieniujące w paście są odporniejsze na działanie opadów, toteż używa się ich w większości w strefach klimatycznych z deszczami, głównie na północy i zachodzie Europy. Z kolei preparatów proszkowych używa się w strefach klimatycznych bardziej suchych, jak obszar śródziemnomorski. 

Można stosować preparaty proszkowe w rejonach deszczowych, kiedy zacienienie jest potrzebne na krótko, np. na kilka dni, kiedy przewidywana jest ekstremalnie wysoka temperatura i nasłonecznienie. Wówczas te preparaty również się sprawdzą. 

Zmywanie

To co łączy obydwie postacie preparatów cieniujących to ich łatwe usuwanie. O ile preparaty proszkowe powoli i konsekwentnie schodzą same na skutek działania czynników pogodowych, o tyle preparaty w paście łatwo usuwa się przez opryskanie zmywaczem Removit. Preparaty cieniujące zawierają opatentowaną substancję wiążącą, decydującą o przyleganiu do powierzchni i właśnie ją trzeba rozpuścić.

Cena

Ostatnia różnica między preparatami to cena. Preparaty cieniujące w paście są droższe od proszkowych, ale wyższa cena zwraca się w jakości i łatwości użycia: bardzo wygodne użycie i nakładanie, większa odporność na czynniki pogodowe oraz większa trwałość.


Verschil krijtmiddel en diffuus coatings
Pytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.Powiązane artykuły
- Maksymalna ochrona i redukcja ciepła – Q-Black
- Różnice między preparatami Q3 White i Q4 White
- Różnice między zwykłymi a specjalnymi preparatami cieniującymi