Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Cieniowanie szklarni - poznaj najlepsze preparaty

Cieniowanie szklarni lub tunelu foliowego to ważna część pielęgnacji uprawy, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy rośliny są narażone na wzmożone działanie światła słonecznego. I choć światło słoneczne jest istotne dla fotosyntezy i wzrostu wszystkich roślin, jednak zbyt duża ilość promieniowania może powodować oparzenia i objawy stresu świetlnego u wielu roślin. Preparaty cieniujące (cieniówki), dostępne w postaci proszkowej lub w paście, mają za zadanie chronić uprawy przed nadmiarem światła. Ponadto, niektóre z nich mogą też obniżać temperaturę w szklarni, a nawet zapewniać lepszą dystrybucję światła w uprawie. W naszej ofercie znajdziesz cały szereg różnorodnych środków do zacieniania roślin w szklarni lub tunelu foliowym. Są one zróżnicowane pod kątem rodzaju, zastosowania, trwałości, stopnia zacieniania oraz dodatkowych funkcji.

Zalety stosowania preparatów cieniujących


 Możliwość regulacji stopnia zacienienia
 Możliwość aplikacji ręcznej i mechanicznej
 Łatwość usuwania

Szukasz specjalistycznego środka do cieniowania Twojej szklarni lub tunelu foliowego? Przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie najlepszych preparatów do cieniowania, wraz ze szczegółowym opisem ich zastosowania.

Preparaty cieniujące odbijające światło

Preparaty cieniujące w paście, obniżają temperaturę wewnątrz szklarni przez częściowe odbicie promieni słonecznych. Zmniejsza to gwałtowne skoki temperatur i pozwala utrzymać bardziej stabilny klimat uprawy. Tym sposobem, preparaty cieniujące zapewniają pełną ochronę w czasie sezonu oraz zapobiegają rozwinięciu się objawów stresu świetlnego i oparzeń roślin.
 

Powłoki dyfuzyjne przepuszczające światło

W przeciwieństwie do preparatów cieniujących w paście, cieniówki dyfuzyjne pozwalają przeniknąć do wnętrza szklarni maksymalnej ilości światła, nie odbijają go. dzięki temu promienie słońca rozpraszają się na większej powierzchni i jednocześnie „rozdzielają” energię z promieniowania na większej powierzchni. rozproszenie wpadających promieni słonecznych powoduje nawet potrojenie ilości światła słonecznego z najbardziej aktywnej fotosyntetycznie części widma (par), dochodzącego do środkowej i dolnej partii roślin oraz eliminuje powstawanie cieni elementów konstrukcyjnych szklarni. wszystko to zapewnia więcej światła w szklarni, co przekłada się na większy i lepszy wzrost roślin i owoców. potwierdzono, że rozproszone światło w uprawie kwiatów przynosi większy wzrost, a w uprawie warzyw – zwiększa produkcję oraz poprawia jakość owoców.

Różnice 


Preparaty cieniującePreparaty specjalne
Odbija nadmiar światła słonecznego przez zacienienie


Zapobiega powstawaniu cienia przez rozproszenie światła


Obniża temperaturę szklarni


Obniża temperaturę rośliny


Po zmoczeniu staje się przezroczysta
*

Regulowany procent zacienienia


Zapewnia równomierną dystrybucję temperatury w uprawie


* tylko Temperzon T74 (daw. Transfix)


Masz pytanie?

Czy artykuł nie jest jasny, czy też chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz.

Do not delete this link