Maksymalna ochrona i redukcja ciepła – Q-Black

Maksymalna ochrona i redukcja ciepła – Q-BlackNiektóre uprawy – jak np. Phalaenopsis – wymagają maksymalnego zacienienia. Takie rośliny źle znoszą bezpośrednie nasłonecznienie i wysokie temperatury, dlatego trzeba je przed nimi chronić niemal cały rok. To dla takich upraw, które wymagają długoterminowej ochrony przed bezpośrednim nasłonecznieniem i wysoką temperaturą, opracowano Q-Black. Q-Black w najwyższej dawce zatrzymuje do 90% słonecznego światła i tym samym – ciepła. To idealne rozwiązanie dla cieniolubnych roślin.

Różne zastosowania

Nie tylko rośliny odnoszą korzyść z maksymalnej ochrony, jaką zapewnia Q-Black. Ludzie także nie lubią pracować w gorącu. Dla osób pracujących w szopach, przyczepach, halach produkcji czy magazynach, bardzo ważne są przyjazne warunki otoczenia, kiedy przychodzą gorące, letnie miesiące. Zbyt wysoka temperatura na pakowalni czy magazynie nie tylko wpływa negatywnie na jakość i trwałość świeżych produktów, ale i na wydajność pracy oraz samopoczucie pracowników. 

Ciepło w pomieszczeniach magazynowania wody do podlewania powoduje odparowanie wody z drogimi nawozami. We wszystkich tych przypadkach można zastosować Q-Black  dający maksymalną ochronę przed światłem i wysoką temperaturą. Tym sposobem stwarza się warunki korzystnenie tylko dla roślin, ale też dla pracowników oraz przechowywanych produktów.

Maksymalna ochrona i redukcja ciepła
Pytania o Q-Black

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.
Powiązane artykuły
- Różnice między preparatami Q3 White i Q4 White 
- Różnice między zwykłymi a specjalnymi preparatami cieniującymi
- Różnice między preparatami proszkowymi i w paście