Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Oczyszczanie wody za pomocą ozonu

Waterzuivering met ozon
Autor tekstu Joshua Rheijnen | Ostatnia aktualizacja: 22-06-2020

Dla zdrowych i silnych upraw ważne jest, aby rośliny otrzymywały czystą wodę. Dlatego też w szklarniowych przedsiębiorstwach ogrodniczych stosuje się różnego rodzaju techniki oczyszczania wody. Jedną z zastosowanych technik jest oczyszczanie wody za pomocą ozonu. W tym artykule nasi specjaliści podają więcej informacji na temat wykorzystania ozonu w oczyszczaniu wody.


Jak działa ozon?

Ozon jest molekułą składającą się z trzech atomów tlenu. Ma silną zdolność utleniania, co czyni tę cząsteczkę bardzo przydatną do oczyszczania wody. Poprzez utlenianie można zabijać wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny, ale w ten sposób oczyszcza się również środki ochrony roślin z wody. W systemie oczyszczania wody, który wykorzystuje ozon, tlen jest pompowany do generatora ozonu. Ten generator ozonu dodaje dodatkowy atom tlenu, tworząc ozon. Następnie ozon jest wdmuchiwany do wody, która ma być oczyszczona. Gdy już tam dotrą, cząsteczki ozonu chcą jak najszybciej przekształcić się z powrotem w cząsteczki tlenu, co powoduje utlenianie, które oczyszcza wodę.

Joshua Reijnen Joshua Reijnen

Joshua Reijnen jest specjalistą w dziedzinie technologii wodnej. Od 2017 roku na co dzień wspiera hodowców, doradzając im we wszelkich kwestiach związanych z technologią wodną. "Zadowolony klient i naprawdę mogący coś wnieść; to jest to, co najbardziej podoba mi się w mojej pracy".”

Do not delete this link