Strona główna    Produkty wyróżnione   Trzmiele Agrobio do upraw zewnętrznychTrzmiele Agrobio do upraw w terenie otwartym

Stosowanie trzmieli w terenie otwartym umożliwia optymalne zapylanie w niższych temperaturach oraz innych, niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ule przeznaczone do stosowania w terenie otwartym mają plastikową obudowę, która dzięki swej wodoodporności chroni trzmiele przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak: deszcz, śnieg, rosa, mróz. Otwory wentylacyjne umieszczone po obu stronach obudowy zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza. W ulach 2- i 3- gniazdowych otwory wlotowe do poszczególnych gniazd skierowane są różnych kierunkach, co zapobiega dezorientacji trzmieli wracających do ula.

Ule do upraw zewnętrznych są dostępne w wersji 1-, 2- i 3- gniazdowej. W jednym gnieździe znajduje się około 120 dorosłych robotnic.


Właściwości uli zewnętrznych Agrobio

doskonały system wentylacji zwiększający wydajność zapylania
w każdym gnieździe zdrowa królowa, robotnice i larwy oraz jaja.
dostępne ule:
  • 1-gniazdowe (120 robotnic)
  • 2-gniazdowe (240 robotnic)
  • 3-gniazdowe (360 robotnic)

 gniazdowygniazdowy gniazdowy 
 Ul 1-gniazdowy Ul 2-gniazdowy Ul 3-gniazdowy


Innowacyjność uli Agrobio

W ulach 2- i 3- gniazdowych otwory wlotowe do poszczególnych gniazd skierowane są różnych kierunkach, co zapobiega dezorientacji trzmieli wracających do ula. Każdy ul posiada również system otworów (zabezpieczonych siatką przeciw owadom), zapewniający optymalną wentylację ula.

Wprowadzanie uli do uprawy

» na początku kwitnienia (1-5% kwiatów)
» zabezpieczyć przed wiatrem
» zalecenia: 8-10 gniazd na 1 ha
» ule 2-gniazdowe: 4-5 szt. na 1 ha
» ule 3-gniazdowe: 3 szt. na 1 haIntegrowana ochrona roślin - kontakt ze specjalistą

Royal Brinkman oferuje szeroki asortyment produktów biologicznych: trzmiele (do stosowania pod osłonami jak i w uprawach sadowniczych) oraz wszystkie owady pożyteczne powszechnie stosowane w produkcji warzyw, owoców miękkich i roślin ozdobnych pod osłonami. Główny oddział Royal Brinkman w Holandii dostarcza biologię od początku lat 80-tych i obecnie chroni biologicznie ok. 30% upraw szklarniowych na holenderskim rynku.
Zespół naszych polskich doradców do spraw integrowanej ochrony roślin jest do Państwa dyspozycji. Są oni nastawieni na ciągły rozwój, stale poszerzają swoje kompetencje w codziennej współpracy z holenderskimi specjalistami z firmy matki oraz z pracownikami z Agrobio.
Zachęcamy do skontaktowania się z jednym z naszych oddziałów w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ochrony biologicznej, chemicznej oraz higieny i dezynfekcji.