Zalety dezynfekcji pianą

Zalety dezynfekcji pianąW przypadku stosowania płynów do mycia lub dezynfekcji, skuteczność produktu zawsze w dużym stopniu zależy od interakcji między długością kontaktu substancji aktywnej z powierzchnią a stężeniem. Użytkownik ma wpływ na stężenie, ale z długością kontaktu substancji aktywnej z powierzchnią bywa różnie. Czynnik ten zależy od stosowanej techniki dezynfekcji i warunków klimatycznych otoczenia. Stosowanie pianowania pozwala na kontrolę i wydłużenie czasu działania substancji aktywnej preparatu na dezynfekowaną powierzchnię.

Zalety piany

Ogrodnicy coraz częściej sięgają po produkty do mycia i dezynfekcji, bazujące na pianie. Piana ma następujące zalety w stosunku do produktów ciekłych: 
  • Piana przedłuża czas działania preparatu, a tym samym wzrasta wydajność procesu, ponieważ piana ma lepszą przyczepność. Przyczepność zapobiega zbyt szybkiemu spłynięciu piany, stąd jej większa przydatność do dezynfekcji i mycia powierzchni pionowych, takich jak ściany szklarni. 
  • Piana ma lepszy współczynnik pokrycia, co pozwala jej dotrzeć w trudne do zdezynfekowania miejsca oraz lepszą kontrolę wizualną dezynfekowanych powierzchni.
  • Piana jest też bezpieczniejsza, ponieważ przy jej użyciu tworzy się mniej aerozoli.

Zestaw do pianowania do montowania na opryskiwaczu

Zestaw do pianowania do montażu na opryskiwaczu to zestaw czterech dysz pianujących umożliwiających automatyzację procesu mycia i dezynfekcji rynien uprawowych. Zestaw w łatwy sposób instaluje się na maszcie opryskiwacza. Wysokość instalacji można dobrać indywidualnie w zależności od potrzeby. Kąt i rozstaw dysz pianujących również podlega regulacji. Najczęstszą konfiguracją jest ustawienie dysz pozwalające na zapianowanie górnej i dolnej strony rynien uprawowych. Przy pomocy zestawu można także pianować rury wegetacyjne i druty uprawowe. Dotarcie do tych miejsc jest niezwykle ważne pod kątem dezynfekcji.


Lanca Menno do pianowania

Do nanoszenia preparatu podczas pianowania doskonale nadaje się lanca Menno do pianowania.
Opstellen hygiëneplan

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.Powiązane artykuły
- Higiena uprawy
- Ustalanie planu higieny
- Dezynfekcja rąk w szklarni
- Skuteczne zwalczanie wirusów
- Jak usuwać zabrudzenia?
- Mycie czy dezynfekcja?