Zalety dezynfekcji pianą

Zalety dezynfekcji pianąW przypadku stosowania płynów do mycia lub dezynfekcji, skuteczność produktu zawsze w dużym stopniu zależy od interakcji między długością kontaktu substancji aktywnej z powierzchnią a stężeniem. Użytkownik ma wpływ na stężenie, ale z długością kontaktu substancji aktywnej z powierzchnią bywa różnie. Czynnik ten zależy od stosowanej techniki dezynfekcji i warunków klimatycznych otoczenia. Stosowanie pianowania pozwala na kontrolę i wydłużenie czasu działania substancji aktywnej preparatu na dezynfekowaną powierzchnię.

Zalety piany

Ogrodnicy coraz częściej sięgają po produkty do mycia i dezynfekcji, bazujące na pianie. Piana ma następujące zalety w stosunku do produktów ciekłych: 
  • Piana przedłuża czas działania preparatu, a tym samym wzrasta wydajność procesu, ponieważ piana ma lepszą przyczepność. Przyczepność zapobiega zbyt szybkiemu spłynięciu piany, stąd jej większa przydatność do dezynfekcji i mycia powierzchni pionowych, takich jak ściany szklarni. 
  • Piana ma lepszy współczynnik pokrycia, co pozwala jej dotrzeć w trudne do zdezynfekowania miejsca oraz lepszą kontrolę wizualną dezynfekowanych powierzchni.
  • Piana jest też bezpieczniejsza, ponieważ przy jej użyciu tworzy się mniej aerozoli.

Różne produkty dla różnych zastosowań

Różne rodzaje zanieczyszczeń wymagają różnych produktów do mycia i/lub dezynfekcji: 

Lanca do pianowania

Do nanoszenia preparatu podczas pianowania doskonale nadaje się lanca pianowa do dezynfekcji Menno.
Opstellen hygiëneplan

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.Powiązane artykuły
- Higiena uprawy
- Ustalanie planu higieny
- Dezynfekcja rąk w szklarni
- Skuteczne zwalczanie wirusów
- Jak usuwać zabrudzenia?
- Mycie czy dezynfekcja?