Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Utrzymanie mat dezynfekcyjnych w czystości

maty deyznfekcyjne

Maty dezynfekcyjne spełniają swoją funkcję tylko wtedy, gdy są odpowiednio konserwowane. Konieczne jest ich regularne czyszczenie, w przeciwnym razie nie będą skutecznie dezynfekowały kół pojazdów oraz obuwia pracowników.

Czyszczenie mat

Jeśli na powierzchni maty znajdują się np. liście, po których przejdzie pracownik, część podeszwy buta, która stanie na liściu, nie będzie miała kontaktu z substancją aktywną, a więc nie zostanie zdezynfekowana. Ponadto, aktywność preparatu obniża się podczas kontaktu z materią organiczną.
  • Jak utrzymać maty w czystości?

    Ważne jest, aby obuwie w momencie wejścia na matę było możliwie dokładnie oczyszczone z resztek roślinnych. W niektórych przypadkach warto umieścić przed matą szczotki lub wycieraczkę do wstępnego oczyszczenia obuwia. Samą matę należy czyść regularnie, w zależności od stopnia zabrudzenia. Rób to przynajmniej raz w tygodniu, a jeśli to konieczne – częściej. Użyj w tym celu wody i zwykłego zgarniacza podłogowego.
    Najlepiej, jeśli wybierzesz maty z systemem automatycznego napełniania. Raz w tygodniu pozwól pompie przepompować przez matę czystą wodę (pamiętaj o wyjęciu rurki z pojemnika z Menno Florades!), a po 10 minutach wyczyść matę zgarniaczem.


  • Terminowe napełnianie


    Poza czyszczeniem, pamiętaj o regularnym napełnianiu mat. Możesz to robić ręcznie lub za pomocą automatycznego systemu (pompa dozująca lub pompa Venturiego). Zalecanym preparatem do napełniania mat jest Menno Florades – jedyny zarejestrowany w Europie środek ochrony roślin przeznaczony do dezynfekcji. Zwalcza bakterie, grzyby (wraz z formami przetrwalnikowymi) oraz wirusy i wiroidy, a przy tym nie jest agresywny w stosunku do materiałów, z którymi wchodzi w kontakt. Zawsze możesz zmierzyć aktywność preparatu Menno za pomocą pH-metru lub pasków wskaźnikowych: aktywny roztwór ma pH = 4,5. Intensywnie użytkowana mata powinna być napełniania przynajmniej co dwa dni.


Redukcja zużycia

Każdy chce, żeby maty działały jak najdłużej. Prawidłowo eksploatowane i zadbane maty służą przez wiele lat. Jednak maty intensywnie wykorzystywane w transporcie wewnętrznym szybciej się zużywają. Unikaj skręcania i hamowania na macie. Połóż matę w odpowiednim miejscu, by przejeżdżano po niej prosto – to zapobiegnie jej nadmiernemu zużyciu i przedłuży okres eksploatacji. Dodatkowo, sprawdzaj maty co miesiąc pod kątem śladów zużycia. Czy wiesz, że suche maty zużywają się o wiele szybciej niż wilgotne?
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Do not delete this link