Strona główna    Bank wiedzy    Dezynfekcja i ochrona   Czym jest ochrona biologiczna?

Czym jest ochrona biologiczna?

Aktualne przepisy w Polsce i całej Unii Europejskiej wymagają od ogrodników stosowania integrowanej ochrony roślin, która wykorzystuje wszystkie dostępne metody ochrony uprawy, a w szczególności metody niechemiczne.
Poza prawnym obowiązkiem realizowania integrowanej ochrony, sam zdrowy rozsądek dyktuje nam ograniczenie stosowania chemicznych środków ochrony roślin ze względu na kilka bardzo ważnych czynników takich jak:
  • niebezpieczeństwo obecności pozostałości pestycydów w żywności zagrażające zdrowiu konsumentów
  • bezpieczeństwo pracowników wykonujących opryski chemiczne
  • uodparnianie się szkodników na środki ochrony roślin
  • negatywny wpływ zabiegów chemicznych na organizmy pożyteczne (takie jak owady zapylające i naturalni wrogowie szkodników)
  • ochrona bioróżnorodności środowiska

Jednym z głównych narzędzi integrowanej ochrony jest introdukcja owadów pożytecznych.
Czym jest ochrona biologicznaRoyal Brinkman oferuje szeroki asortyment produktów biologicznych: trzmiele (do stosowania pod osłonami jak i w uprawach sadowniczych) oraz wszystkie owady pożyteczne powszechnie stosowane w produkcji warzyw, owoców miękkich i roślin ozdobnych pod osłonami. Główny oddział Royal Brinkman w Holandii dostarcza biologię od początku lat 80-tych i obecnie chroni biologicznie ok. 30% upraw szklarniowych na holenderskim rynku.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na produkty biologiczne wśród polskich klientów, stworzyliśmy bazę, bez której nie byłaby możliwa sprzedaż owadów pożytecznych.

Oprócz własnej produkcji owadów pożytecznych pod marką Agrobio zajmujemy się także dystrybucją materiału biologicznego od innych producentów. Każda dostawa poddawana jest wewnętrznej, wnikliwej kontroli jakości. Sprawdzamy jakość żywych organizmów pochodzących od każdego producenta. Zawsze dostarczamy produkty najlepszej jakości. Gwarantujemy świeży materiał biologiczny w konkurencyjnej cenie, a dodatkowo oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie zintegrowanej ochrony roślin. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ochrony biologicznej, chemicznej oraz higieny i dezynfekcji.

Integrowana ochrona roślin - kontakt ze specjalistą

Royal Brinkman oferuje szeroki asortyment produktów biologicznych: trzmiele (do stosowania pod osłonami jak i w uprawach sadowniczych) oraz wszystkie owady pożyteczne powszechnie stosowane w produkcji warzyw, owoców miękkich i roślin ozdobnych pod osłonami. Główny oddział Royal Brinkman w Holandii dostarcza biologię od początku lat 80-tych i obecnie chroni biologicznie ok. 30% upraw szklarniowych na holenderskim rynku.

Zespół naszych polskich doradców do spraw integrowanej ochrony roślin jest do Państwa dyspozycji. Są oni nastawieni na ciągły rozwój, stale poszerzają swoje kompetencje w codziennej współpracy z holenderskimi specjalistami z firmy matki oraz z pracownikami z Agrobio.
Zachęcamy do skontaktowania się z jednym z naszych oddziałów w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ochrony biologicznej, chemicznej oraz higieny i dezynfekcji.