Jak usuwać różne zabrudzenia?

Jak odstraňovat různé nečistoty?Ilość i rodzaj zanieczyszczeń w ogrodnictwie bardzo się różni od tego co spotykamy w innych sektorach. Zanieczyszczenia obejmujące resztki roślin, sok roślinny, glebę, pył i inne zabrudzenia pochodzenia organicznego, silnie przylegające do różnych powierzchni. Tutaj lepiej sprawdzają się środki czyszczące o właściwościach odtłuszczających. Dla utrzymania higieny pracy, bardzo ważne jest dokładne mycie, które powinno zawsze mieć miejsce przed rozpoczęciem dezynfekcji. Mycie jest ważnym krokiem w procesie zakładania uprawy.

Preparaty pianowe

W wielu wypadkach, lepiej jest użyć preparatu do pianowania , np. do doniczek, skrzynek, wielodoniczek, pudeł, wózków rynnowych, przenośników rolkowych, materiałów transportowych, szklanych ścian i podłóg. Ich użycie ogromnie zwiększa czas kontaktu z materiałem, a zdolność piany do „pełzania” zapewnia dotarcie środka czyszczącego do wszelkich zakamarków. Z pianą też lepiej widać czy myciem objęto już całą powierzchnię. Pianę można nakładać przy pomocy pianownic.
Uwaga: Preparatów do pianowania nie powinno się stosować w myjkach z recyrkulacją wody.


Preparaty niewytwarzające piany

Preparat niewytwarzający piany może być stosowany za pomocą opryskiwaczy plecakowych lub wózkowych. Dobrą opcją do mycia powierzchni po użyciu tego preparatu są myjki ciśnieniowe.

Ważne kwestie dotyczące mycia

Przed użyciem preparatu po raz pierwszy, należy wykonać próbę tolerancji danego materiału na ten preparat. Unikaj kontaktu środków do mycia z roślinami, ponieważ niektóre z preparatów mogą być dla roślin szkodliwe. Pamiętaj, żeby całą mytą powierzchnię potraktować równomiernie danym preparatem i żeby zachować wystarczający czas kontaktu, by uzyskać najlepsze efekty. Zawsze czytaj uwagi pisane czerwonym drukiem i opisy dotyczące stosowania produktu.

Powłoka

Duże powierzchnie takie jak stoły jadalne, podłogi i szklane ściany można chronić przed zabrudzeniem nanosząc powłokę. Powłoka chroni przed brudem przyklejającym się do powierzchni, a jeśli już jakiś brud do niej przylgnie, to z łatwością się go usunie.

Veiligheidstermijn gewasbeschermingsmiddelen
Pytania o usuwanie zabrudzeń?

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Powiązane artykuły
Higiena uprawy
Ustalanie planu higieny
Dezynfekcja rąk w szklarni
Zalety dezynfekcji pianą
Skuteczne zwalczanie wirusów
Mycie czy dezynfekcja?