Strona główna Bank wiedzy Dezynfekcja i ochrona W jaki sposób zadbać o optymalne funkcjonowanie naturalnych wrogów szkodników?

W jaki sposób zadbać o optymalne funkcjonowanie naturalnych wrogów szkodników?


naturalni wrogowie szkodnikówOgrodnicy coraz częściej wykorzystują naturalnych wrogów do walki ze szkodnikami w swoich uprawach. Stosuje się wówczas „dobre owady” do obrony przed „złymi”. Jednakże w jaki sposób zadbać o optymalne funkcjonowanie naturalnych wrogów szkodników wśród roślin? W tym artykule nasz specjalista przedstawia wskazówki na ten temat.

Dobry materiał

Pierwszym tajnikiem jest dobry materiał. Stosując produkty uznanych producentów lub dystrybutorów, mamy pewność, że używamy wyrobów najwyższej jakości, które są dostarczane na czas. Royal Brinkman dostarcza naturalnych wrogów szkodników firmy Agrobío. To jeden z największych producentów biologicznych rozwiązań do zwalczania szkodników na świecie. Terminy dostaw i harmonogram transportów z Hiszpanii do Holandii, są do siebie dobrze dopasowane, dzięki czemu, również w przypadku zamówień ekspresowych, możliwe jest dostarczanie świeżego materiału na czas.

Kontrola jakości i badania praktyczne

Drugim tajnikiem jest kontrola jakości i badania praktyczne. Naturalni wrogowie szkodników, to organizmy żywe i dlatego stanowią one bardzo delikatny produkt. W związku z tym kontrola jakości po transporcie i kontrola efektywności w praktyce, mają ogromne znaczenie. Nasz zespół ds. jakości zajmuje się tym każdego dnia. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować jakość dostarczanych produktów oraz doradzać ogrodnikom w zakresie strategii ich stosowania. Jest to niezwykle ważne dla skutecznego zwalczania szkodników.

Optymalne rozprzestrzenianie

Trzecim tajnikiem jest optymalne rozprzestrzenianie naturalnych wrogów szkodników wśród roślin. Im bardziej jednolicie owady są rozmieszczane w uprawie, tym lepsze efekty można uzyskać. Ponadto przy rozmieszczaniu produktu bardzo ważne jest, by odbywało się to we właściwy sposób. Aby zachowana była maksymalna liczba naturalnych wrogów szkodników oraz by mogły one wykonywać swoją pracę zdrowo i właściwie. Można robić to ręcznie, jednakże najlepsze rezultaty otrzymuje się przy pomocy:
  • Urządzenia Biospreader, w przypadku upraw chryzantem;
  • Urządzenia Monorail w połączeniu z urządzeniem Biospreader, w przypadku upraw roślin doniczkowych (ze względu na obecność zestawu kół o napędzie elektrycznym, rozwiązanie to stanowi ułatwienie, zwłaszcza w przypadku szklarni niewyposażonych w belkę opryskową);
  • Urządzenia Bioslider, w przypadku uprawy ogórków.
Obracająca się tarcza urządzenia Biospreader do chryzantem i roślin doniczkowych, zapewnia równomierne rozsypywanie owadów i ich łagodne lądowanie wśród roślin. Urządzenie Bioslider w uprawie ogórków, korzysta natomiast z rur rozsypujących, by rozrzucać owady u szczytów roślin.

Połączenie produktów firmy Agrobío z urządzeniami Biospreader, Monorail lub Bioslider, daje najlepsze rezultaty, gdyż zostały one stworzone specjalnie na potrzeby tych właśnie materiałów.


Veiligheidstermijn gewasbeschermingsmiddelen
Pytania o naturalnych wrogów szkodników?

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Powiązane artykuły
- Wskazówki dotyczące stosowania naturalnych wrogów szkodników
- Czym jest ochrona biologiczna?